Najčastejšie problémy s tlačou na vysvedčení

1. Predmety
Predmety nie sú nastavené pre danú triedu alebo ešte vôbec nie sú vytvorené.
Riešenie:
Predmety môžete nastaviť v Agende Online: Nastavenie predmetov na vysvedčení. Predmety na vysvedčení môže nastaviť admin alebo triedny učiteľ.
Ak ste už v Agende Online predmety zadávali, ponúkame Vám rýchle riešenie: Ako si ušetriť čas pri zadávaní predmetov triedam?

2. Známky
Žiak nemá zadané známky alebo nejaká známka chýba.
Riešenie:
V ľavom menu programu Agenda Online zvoľte záložku Vysvědčení a skontrolujte, či majú žiaci zadané všetky známky.
Návod: Ako a kde sa zadávajú žiakom známky na vysvedčení?

3. Hodnotenie slovom
Žiakom potrebujete zadať slovné hodnotenie alebo absolvoval a pod.
Riešenie:
Pre hodnotenie slovom sa zadávajú špeciálne znaky alebo písmenká.
Zoznam znakov nájdete tu: =Ako zadať namiesto známok absolvoval a pod.?
Nezabudnite skontrolovať nastavenie tlače vysvedčení: Ako nastaviť tlač vysvedčení v Agende Online?
Text slovného hodnotenia v liste B zadáte tu: Ako zadať text slovného hodnotenia?

4. Generovanie
Všetko je zadané, vyplnené, ale na vysvedčení sa nič nevytlačí.
Riešenie:
Zabudli ste vygenerovať vysvedčenia. Zadané známky a dochádzka sa na vysvedčenia dostanú generovaním.
Krátky návod: Ako funguje generovanie vysvedčení?
Ak sa aj tak nič na vysvedčenie nevytlačí, tak chýba nastavený dátum vydania vysvedčenia. Návod nájdete tu: Ako nastaviť dátum vydania vysvedčenia?

5. Dochádzka
Na vysvedčení sa nevytlačí dochádzka.
Riešenie:
Pri používaní ETK sa automaticky dochádzka prenesie na vysvedčenie po vygenerovaní vysvedčenia. Ak dochádzku nezadávate priebežne cez ETK, môžete ju zadať za daný polrok: Ako zadať dochádzku na vysvedčení jednorázovo?

6. Odbor
Na vysvedčení sa netlačí odbor/tlačí sa nesprávny odbor.
Riešenie:
Trieda má nevyplnený odbor alebo je vyplnený nesprávny odbor. Ako evidovať odbory so zameraním
Ak máte triedu, kde sú žiaci z dvoch, či viacerých rôznych odborov, treba žiakom nastaviť v karte žiaka odbor, ktorý majú, a tento sa bude tlačiť na vysvedčenie namiesto odboru triedy.

7. Ročník
Na vysvedčení sa netlačí ročník.
Riešenie:
Ak trieda nemá v karte triedy zadaný ročník, táto informácia bude chýbať na vysvedčení.
Tiež treba mať vyplnený v karte triedy ročník. Ako evidovať ročník?
Môže sa stať, že máte v triede žiaka, ktorý má iný rok dochádzky ako ostatní žiaci (opakuje ročník alebo prestúpil z iného odboru, či školy) – v takom prípade treba žiakovi v jeho karte nastaviť rok dochádzky nie podľa triedy, ale ten jeho.

8. Splní let PSD
Na vysvedčení sa netlačí počet splní let PSD.
Riešenie:
V karte žiaka nastavte splní let PSD: Ako zadať počet splní let PSD?

9. Tlač vysvedčenia
Vysvedčenie sa vytlačí na 3 strany.
Riešenie:
Používate starú verziu prehliadača, odporúčame použiť prehliadač Chrome a správne nastaviť tlač. Ako správne nastaviť tlač vysvedčenia?
Pre tlač vysvedčenia je možné používať iba bianco tlačivá, nie predtlačené tlačivá. Prečo je výhodnejšie používať pre tlač vysvedčenia bianco tlačivá?
Tiež môžete vytlačiť vysvedčenie na menší formát tlačiva 210x280: Ako vytlačiť vysvedčenie na menší formát vysvedčenia?

10. Mesto
Na vysvedčení sa nevytlačí mesto školy, kde bolo vydané vysvedčenie.
Riešenie:
Potrebné je nastaviť školu v nastaveniach školy: Ako nastaviť školu?
Podľa mesta, ktoré je nastavené v nastaveniach školy sa na vysvedčení vytlačí vyskloňované mesto vydania vysvedčenia. Ak sa nevytlačí správne vyskloňované mesto na vysvedčení, neváhajte nás kontaktovať.

11. QR kód
Na vysvedčení sa nevytlačí QR kód.
Riešenie:
Podľa doporučenia MŠMT sú tlače vysvedčení na dokladoch o získaní vzdelania: vysvedčenie o získaní vzdelania ZŠ (vysvedčenie o úspešnom ukončení druhého ročníka šesťročného gymnázia alebo štvrtého ročníka osemročného gymnázia), vysvedčenie o ZZ, výučný list, vysvedčenie o maturitnej skúške, vysvedčenie o absolutóriu, diplom absolventa VOŠ, opatrené QR kódom.
Preto sa QR kód vytlačí len na vysvedčeniach na dokladoch získaného vzdelania u žiakov a ostatným žiakom sa vytlačí prázdne pole bez QR kódu.
Ak je vaša trieda napr. kvarta a čiže sa jej má tlačiť vysvedčenie s QR kódom a netlačí sa, tak si skontrolujte v karte triedy správne vyplnený ročník (mal by byť vyplnený 4. ročník) a dĺžka vzdelávacieho programu (mala by byť dĺžka 8-rokov).