Nastavenie modulu školská jedáleň v kompletnej podobe

Stravovací systém cez EduPage sa dá používať v rôzne širokom rozsahu. Školy si samy nastavujú to, čo potrebujú / o čo majú záujem.

Pre prácu v module jedáleň administrátor školy vytvorí vedúcej ŠJ vlastné EduPage konto a nastaví jej práva na modul jedáleň; podľa potreby aj práva na modul platby.
Ako pridať zamestnancovi používateľské práva na modul školská jedáleň

S úvodným nastavením modulu môže administrátor školy tiež pomôcť , v prípade otázok nás môžete kontaktovať emailom na jedalen@asc.sk

Na začiatku administrátor povolí Sprístupnenie modulu jedáleň užívateľom a jedálneho lístka na webstránke

Návody a kroky pre úvodné nastavenia:

NASTAVENIA MODULU JEDÁLEŇ:

NASTAVENIE STRAVNÍKOV

V module jedáleň je už zoznam všetkých žiakov a učiteľov z ascAgendy - vedúca ŠJ nastaví v module jedáleň už len stravníkov:

NASTAVENIE POPLATKOV A PLATIEB

Predpis poplatkov sa nastavuje v module jedáleň, práca s prijatými platbami prebieha v module platby.

HARDVÉR - čipy, výdajný terminál, obrazovka

Hardvér nie je nevyhnutný pre materské školy, ale pre základné a stredné školy určite odporúčame. Študenti a učitelia môžu namiesto čipov používať svoju ISIC / ITIC kartu.

NÁVODY PRE PRIEBEŽNÚ PRÁCU počas šk. roka v module jedáleň a v module platby

• JEDÁLNY LÍSTOK a prázdniny
  • PLATBY
  • STRAVNÍCI

SKLADOVÉ HOSPODÁRSTVO:

Ak má škola záujem používať aj sklad - pre oboznámenie si pozrite Sklad potravín a základné pojmy .
    Pre správne fungovanie finančného hospodárenia je potrebné mať nastavené cenníky (finančné pásma, príspevky) a tiež nastavených aj všetkých stravníkov - systém z nich počíta surovinový limit.

• pre úvodné nastavenie skladu postupujte v krokoch:
  • priebežne počas roka vytvárate:

TIP:
    - pozrite si informácie o tom, Čo sa dá importovať, keď škola prechádza na EduPage modul jedáleň z iného stravovacieho systému

NÁVODY, ktoré môže škola ODPORUČIŤ RODIČOM:

Aby rodičia vedeli, ako môžu cez EduPage konto odhlasovať stravu a hradiť stravné.

Zoznam všetkých návodov pre modul Školská Jedáleň