Modul Platby - príklad použitia pre školu

platby, poplatok, variabilný symbol, predpis, import bankového výpisu, automatické nahrávanie, automatické priraďovanie

English Slovenčina Deutsch Polish Russian Lithuania Hebrew Thai

Kde nájdem modul platby?

-> do modulu 'Platby' sa dostanete cez dlaždicu na úvodnej stránke alebo cez ľavé bočné menu časť 'Komunikácia'
-> na úvodnej stránke sa zobrazujú upozornenia na novinky, zmeny alebo tipy na uľahčenie práce
-> školský rok sa prepína v hornom menu modulu

Modul 'Platby' slúži na komunikáciu školy s rodičmi ohľadne poplatkov a platieb.

• Škola
    - môže oznámiť rodičom poplatky a pre bezhotovostné úhrady aj všetky potrebné náležitosti (bank. účet, VS, ...)
    - má prehľad o platbách a poplatkoch jednotlivých žiakov
    - zapisovaním prijatých platieb dáva spätnú väzbu rodičovi o prijatí jeho platby
  • Rodičia
    - majú prehľad koľko, kedy, kam a na aký účel majú platiť a tiež, či škola eviduje ich platbu
    - pre pohodlné úhrady môžu využívať platbu kartou, ApplePay, Googlepay, Payme, VIAMO či PAY by square
  • Učitelia
    - môžu vytvárať vlastné hotovostné zbierky pre žiakov (napr. na pomôcky, triedny fond, ...)
    - môžu mať prehľad aj o školských poplatkoch a platbách svojich žiakov

Spravovať modul 'Platby' na úrovni školy môže administrátor alebo učiteľ s právom na modul platby.
    Ako pridať zamestnancovi používateľské práva na modul platieb
    Modul platby teraz ponúka tiež rozšírené nastavenie používateľských práv k jednotlivým bankovým účtom školy, výsledkom čoho môže byť úplné oddelenie prístupu a manažovania jednotlivých účtov (v bode 1).

Príklad použitia pre školu:

1. Škola si nastaví čísla účtov pre bezhotovostné platby a môže si definovať tiež práva k daným účtom. Pre lepšiu identifikáciu platieb odporúčame používať tiež variabilné symboly.
      --> Nastavenia bankových účtov a používateľských práv v module platby
      --> Ako priradiť (vygenerovať) variabilný symbol
      --> Nastavenie automatického priraďovania platieb k užívateľom a k predpisom
    2. Škola vytvorí predpis na konkrétny účel (napr. Školné, ŠKD, ZRPŠ, krúžky, ...), nastaví poplatky a dátumy splatnosti. Predpis priradí konkrétnym žiakom - tak definuje, kto má platiť poplatky za daný predpis. V prípade zľavneného poplatku pre súrodenca vytvorí modifikáciu predpisu. Učitelia môžu vytvárať hotovostné a bezhotovostné zbierky aj priamo v mobilnej aplikácií.
      --> Vytvorenie nového predpisu v module platby
      --> Ako pridať žiakovi predpis
      --> Modifikácia predpisu
      --> Hotovostná/Bezhotovostná zbierka učiteľa - v mobilnej aplikácii
    3. Informácie o poplatkoch sa rodič hneď dozvie vo svojej EduPage mobilnej aplikácii a môže uhradiť poplatok priamo z aplikácie. Škola si môže aktivovať platby kartou cez VIAMO Platobnú bránu (všetky školy) alebo Platobnú bránu Štátnej pokladnice (klienti Štátnej pokladnice).
      --> Ako platiť školské poplatky z aplikácie EduPage
      --> Platby kartou na EduPage - prehľad a aktivácia služby VIAMO + Platobná brána (platobná karta, ApplePay, GooglePay, Sporopay, VIAMO)
      --> Platobná brána Štátnej pokladnice
    4. Prijaté platby škola zaznamenáva do systému - ručne, z excelu, importom z bankového výpisu alebo si EduPage môže nastaviť tak, aby sa platby nahrávali automaticky v pravidelných intervaloch.
      --> Ako škola zaznamená platby do EduPage
      --> Import platieb z bankového výpisu
      --> Automatické nahrávanie platieb - prehľad a aktivácia
    5. Škola potvrdí priradenia platieb jednotlivým žiakom (systém predpriraďuje platby podľa variabilného symbolu, čísla účtu odosielateľa, správy pre príjemcu a špecifického symbolu)
      --> Priraďovanie platieb žiakom po importe z bankového výpisu
      --> Zmena priradenia už priradenej platby
      --> Priradenie platby viacerým platiteľom

Ďalšie možnosti:
    - v ponuke je automatický predpis pre stravovanie = nemusíte ručne každému stravníkovi osobitne vypočítavať jeho poplatky, výpočet aj záverečné vyúčtovanie zabezpečí systém (Ako vytvoriť predpis pre školskú jedáleň)

- ako všetky moduly v EduPage, aj modul platby funguje na školské roky - je možné robiť automatický prenos predpisov a aj zostatkov (Prechod do nového školského roka - modul PLATBY)

Online školenie k modulu platby môžete pozrieť v archíve:
    - Platby pre začiatočníkov
    - Platby pre pokročilých

V prípade otázok nás kontaktujte na platby@asc.sk.