Ako môžem pridať/naimportovať učiteľov a žiakov?

excel

English Slovenčina Deutsch Polish Russian Čeština Lithuania Hebrew Thai

Slovenské školy, ktoré používajú aScAgendu, môžu pridávať (importovať) učitelov, žiakov, triedy a predmety len cez program aScAgenda. Synchronizáciou aScAgendy s EduPage stránkou sa potom zmeny prejavia aj na stránke.

Viac informácií na aSc Agenda - návody

Návod pre školy bez aScAgendy:

V sprievodcovi vyhľadajte časť Dáta školy

Tu sa zadávajú zoznamy učiteľov, žiakov, tried, predmetov atď. Dáta je možné naimportovať.

Otvorte si zoznam žiakov Vašej školy v programe Excel (alebo podobnom programe) a pomocou kopírovania vložiť zoznam žiakov do označeného poľa. Ak máte údaje uložené vo formáte CSV, nemusíte dáta kopírovať do schránky, ale môžete vložiť priamo tento súbor kliknutím na "Súbor" pod políčkom.

Po tomto kroku softvér zobrazí v spodnej časti dialógu tabuľku s vašimi údajmi. Teraz musíte určiť aké údaje sa nachádzajú v jednotlivých stĺpcoch. Urobíte to kliknutím na hlavičky stĺpcov a výberom zo zobrazeného menu.
Poznámka: V prípade, že prvý riadok dát obsahuje názvy stĺpcov, zaškrtnite túto možnosť. Program sa pokúsi prideliť stĺpce podľa prvého riadku. Ak sa mu niektoré stĺpce nepodarí správne prideliť, môžete ich opraviť manuálne.

Keď máte všetky stĺpce označené, kliknite na tlačidlo "Ďalej". V ďalšom kroku program porovná Vaše dáta s údajmi, ktoré sa už nachádzajú v Edupage databáze a ku každému riadku zobrazí akciu, ktorá sa vykoná. Ak v Edupage databáze neboli predtým žiadne údaje, všetky akcie sa vyplnia na "Pridať". Ak už v Edupage databáze nejaké údaje boli, program sa ich pokúsi spárovať s Vašimi novými údajmi. Pri takýchto spárovaných riadkoch sa potom namiesto importu nového riadku iba aktualizujú údaje v už existujúcom zázname.
Poznámka: akcie môžete pred finálnym importom ešte ručne upraviť (napríklad, ak program niektoré riadky nespároval správne).