Ako prevziať žiakov prihlásených na akciu do ETK?

Slovenčina Deutsch

V prvom kroku ste zistili záujem žiakov o akciu, napr. záujem kto sa zúčastní lyžiarskeho výcviku: Príklad č.2 - Prihlasovanie sa na lyžiarsky výcvik
Potom ako Vám rodičia odpovedali, môžete tých, ktorí sa zúčastnia lyžiarskeho, preniesť do ETK a vytvoriť pre nich “hodiny”.

1. Vytvorte novú udalosť ako administrátor cez tlačidlo Štart / Obľúbené položky / Nová udalosť
2. Vyberte typ udalosti "Školská udalosť", vyplňte názov, napr. "Lyžiarsky výcvik".

3. Zadajte udalosť na celý deň (vtedy sa bude počítať počet hodín z pôvodného rozvrhu) a ako sa bude opakovať, napr. každý deň: po kliknutí na dlhšia udalosť

4. Následne vyberte triedu kliknutím "Vybrať triedu a predmet manuálne".

Ak sa žiaci zúčastnia lyžiarskeho z viacerých tried, tak vyberte “viac” tried:

kde vyberiete viaceré triedy a po kliknutí na "Žiaci" prevezmete žiakov

Nemusíte ručne vyberať žiakov, ktorí sa zúčastnia danej akcie, ale môžete ich prevziať pomocou tlačidla "Prihlasovanie". Tu si vyberiete názov prihlasovacej akcie a názov cieľa, odkiaľ chcete prevziať žiakov.

Do udalosti sa vyberú žiaci, ktorých ste prebrali. Ak chcete, môžete meniť žiakov manuálne pridaním alebo odbratím žiakov.
6. Ak v udalosti nastavíte učiteľa, ide s danými žiakmi na lyžiarsky:

tak bude učiteľ danú udalosť vidieť v svojej triednej knihe.

a potom ak chcete, môžete zapisovať dochádzku na tejto udalosti, prípadne ospravedlniť žiakov z účasti na hodine: Ako zadať hromadnú ospravedlnenku?