Prehľad použitia EduPage príprav

English Slovenčina Čeština

Učiteľ na hodine vyberie tému z plánu, k preberanej téme sa mu zobrazia všetky plány a materiály:
Ako si rýchlo zobrazím svoje prípravy na hodine?

V týchto materiáloch má pohromade svoje poznámky, "ťaháky", prezentácie,...
Tie, ktoré na tejto hodine s triedou spraví, označí ako odučené:
Ako si viem poznačiť, ktoré veci som s danou triedou robil a ktoré nie?

Na konci hodiny vyberie 2-3 karty s otázkami a zadá ich žiakom na precvičenie na doma:
Ako jednoducho pridelím žiakom kartičky na DÚ?

Žiak poobede doma alebo v družine v EduPage vidí, čo sa v škole na hodine robilo. Rovnako aj žiak, ktorý na hodine chýbal:
Ako informovať chýbajúcich žiakov, čo sa robilo na hodine?

Ak učiteľ zadal úlohu na doma, žiak si zadanie v EduPage nájde a vypracuje ho. Ak učiteľ zadal žiakom k téme kontrolné otázky, vie si ich spraviť. Ak učivu žiak nerozumie, má v EduPage k dispozícii materiály zverejnené jeho učiteľom na preštudovanie.
Kde nájdem DÚ v mobilnej aplikácii?

Poznámky:
- kartičky s prípravami môžu byť vo forme jednoduchého textu v odrážkach, alebo odkazy na materiály (zbierka úloh / pracovný zošit strana 44), kartičky môžu obsahovať aj obrázky, fotky, pridané súbory,... Môžu to byť aj interatktívne otázky.
Ako si pridám k učivu krátke poznámky pre seba?
Ako si v mobilnej aplikácii do príprav pridám externé súbory, obrázky, fotky, videá?
Ako si vytvorím zložitejšie interaktívne kartičky s otázkou?

- prípravu si viete vytvoriť priamo vo forme prezentácie
Ako si spojím viac kartičiek do prezentácie?

- materiály si viete pripraviť dopredu, vytvoriť si prípravy na nasledujúce hodiny
Ako si naplánujem učivo na budúci týždeň?

- ak ste zatiaľ nemali vytvorený plán, vytvorte si ho priebežne tak že použijete priamo svoje prípravy
Ako si vytvoriť plán v mobilnej aplikácii?

Viac návodov:
Ako najrýchlejšie zadám dochádzku žiakov?
ETK v mobilnej aplikácii