Ako spočítať neskoré príchody prehľadnejšie?

Ak triedny učiteľ chce sčítanie neskorých príchodov používať počas roka alebo chce rozlišovať ospravedlnené a neospravedlnené meškania, je potrebné sčítanie sprehľadniť.
Prirovnajme to ku klasickému sčitovaniu meškaní manuálne na papieri - meškanie, ktoré sčítam, jednoducho prečiarknem.
Rôzne typy absencie ako: ospravedlnené, neospravedlnené meškanie, prípadne vybavené meškanie môže nastaviť administrátor edupage stránky, dôležité je nastaviť danému typu, že sa nepočíta do dochádzky: Ako vytvoriť nový typ absencie pre žiaka (nepočítať do dochádzky)?
Triedny učiteľ pri konkrétnom neskorom príchode nastaví, či ide o ospravedlnené alebo neospravedlnené meškanie, a potom použije funkciu sčítania pre každý druh meškania zvlášť.

Prepnite na Dochádzka školský rok. Kliknite na Ospravedlnenky. V rozšírených nastaveniach zvoľte Nevybavené neskoré príchody.

Sčítanie neospravedlneného meškania nastaví triedny učiteľ nasledovne, napr.: Za dané obdobie pridelí systém všetkým absenciám označeným ako "neospravedlnený neskorý príchod" so súčtom 45 minút "neospravedlnenú hodinu". Ostatným absenciám typu neospravedlnený príchod pridelí systém označenie "vybavené" (akoby spočítané prečiarnkuté hodiny pri manuálnom sčitovaní na papieri).

Podobne môže nastaviť sčítanie ospravedlného meškania.
Poznámka: Sčítanie neskorých príchodov môže v rámci jednotlivých tried týmto spôsobom nastaviť aj adminsitrátor stránky. Sčítanie sa aplikuje vždy na konkrétnu zobrazenú triedu.