=Ako zadať počet ospravedlnených hodín, ak nepoužívate ETK?

Ak škola používala Elektronickú triednu knihu: Učiteľ - triedna kniha - prvé kroky, súčty zameškaných hodín sa prenesú automaticky na vysvedčenie.

Ak nepoužívate ETK a chcete vytlačiť vysvedčenie, tak samozrejme je možné zadať aj jednorázovo počet celkových ospr./neospr. hodín len na vysvedčení.
Triedny učiteľ môže známky vo svojej triede na vysvedčení zadať cez rozšírený mód: Rozšírený mód na zadávanie/prezeranie známok
kde si zvolí triedu, obdobie "vysvedčení 1. pololetí/vysvedčení 2. pololetí a "všechny předměty":

Objaví sa tabuľka so zoznamom žiakov a tabuľkou všetkých predmetov. Zapíšte počet ospr./neospr. hodín a zmeny uložte.

Potom už stačí vysvedčenie vygenerovať a vytlačiť: =Vysvedčenie - Tlač vysvedčení