Ako vytvoriť ospravedlnenku na konkrétny predmet?

omluvenky

English Slovenčina Deutsch Russian Čeština Lithuania

Ak má nejaký žiak pravidelne na konkrétny predmet ospravedlnenú hodinu, alebo je to pre neho nepovinný predmet, alebo je oslobodený z telesnej výchovy, tak môžete zadať ospravedlnenku na konkrétny predmet.

Triedny učiteľ má právo pridať takúto ospravedlnenku na konkrétny predmet v pohľade dochádzka žiakov.
Zvoľte "Nová ospravedlnenka", kde zadáte typ absencie. Typ absencie môže vytvoriť administrátor: Ako vytvoriť nový typ absencie pre žiaka (nepočítať do dochádzky)?

potom do ospravedlnenky zadáte platnosť (napr. od kedy do kedy je žiak oslobodený z TV) a zadáte túto ospravedlnenku na konkrétny predmet:

Následne sa vytvorí "ospravedlnenka" na daný predmet a v triednej knihe vždy bude učiteľ pri zapisovaní dochádzky vidieť informáciu, že žiak má danú "ospravedlnenku", že je oslobodený z TV: