Ako si urobiť kópiu testu tak, aby som mohol otázky modifikovať?

Slovenčina Čeština

Predpokladám, že mám vytvorený test Ako si test dopredu pripraviť a prideliť ho žiakom až neskôr?
Teraz si chcem urobiť inú verziu testu, tj. napr. rovnaké typy otázok, ale s inými číslami.

Nestačí jednoducho zmodifikovať otázky, ktoré ste vložili do testu. Týmto spôsobom by sa vám zmenili aj otázky v pôvodnom teste.

Ako teda správne postupovať? Je nutné urobiť si kópie otázok a až tieto kópie môžeme modifikovať bez toho, aby sa zmenili otázky v pôvodnom teste.

Kliknite na ikonu Ukázať karty v teste, ktorá sa nachádza v pravom dolnom rohu.

Označte všetky karty zaškrtnutím políčka

v hornej časti sa objaví menu, v ňom stlačte ikonu kopírovať karty.
Stlačte Vytvoriť kópiu, bez zoskupenia.

Teraz vyskočte z pôvodného testu kliknutím na bielu šipku:

V téme plánu sa vám objavili kópie kariet z testu.
Pozn: Ak ich nevidíte, urobte refresh obrazovky stlačením ikony v ľavom hornom rohu alebo stlačením klávesy F5.

Tieto otázky môžete teraz kľudne modifikovať stlačením ikony pera na karte, tj. napr. zmeniť čísla a vytvoriť tak podobné otázky.

Takto zmenené otázky potom môžete priradiť do novej verzie testu.

Zadajte názov testu (môžete ho nazvať aj rovnako ako pôvodný test) a pokiaľ ho nechcete hneď prideľovať žiakom, tak stlačte "Zatiaľ nevytvárať pridelenie".

Keď budete žiakom prideľovať test, prideľte jednej polovici žiakov jeden test a druhej polovici žiakov druhý test.
Ako prideliť materiál len niektorým žiakom?

Hodnotenie potom môžete v IŽK zapísať do jedného stĺpca. Tj. v jednej skupine si vytvoríte napr. udalosť s názvom "Test - deliteľnosť čísel" a známky z druhej skupiny zapíšete do už existujúcej udalosti: Ako zapísať hodnotenie z DÚ/testu do už existujúcej udalosti?