Ako priradiť žiakov do skupín v dočasnom preradení žiakov?

Slovenčina Čeština

Žiakov, ktorí sa nezúčastňujú školského podujatia, môžete dočasne preradiť do inej triedy: Ako zadať, ak sa časť žiakov zúčastní na udalosti a časť má vyučovanie v inej triede? (funkcia dočasné preradenie žiakov) ale aj do konkrétnej skupiny.
Do delených hodín je potrebné žiakov zaradiť jednotlivo. Podľa počtu žiakov, prípadne iných kritérií môžete rozhodnúť, do ktorej skupiny budú žiaci dočasne preradení. Kliknite na delenú hodinu a zvoľte Pridať.

Pridáte obe skupiny a pri druhej skupine kliknete na vybrať žiakov

a jednoducho môžete žiakov kliknutím do políčka preradiť do konkrétnej skupiny:

ak chcete vidieť, ako sú žiaci v pôvodnej triede delený na skupiny, tak si môžete zapnúť možnosť "hodiny" a zobrazia sa delenia žiakov v danej triede a predmete a môžete ich zadeliť do inej triedy podľa tohto rozdelenia

kedykoľvek si môžete potom pozrieť, aký žiaci sú priradený do danej skupiny kliknutím na počet žiakov

V zobrazenom rozvrhu pre dočasnom preradzovaí žiakov je v pravom dolnom rohu zobrazený počet žiakov, ktorí boli preradený k danej triede z pôvodnej triedy.