Ako vykazovať uprchlíkov z Ukrajiny?

V EduPage je možné evidovať a vykazovať údaje Agende online školní matrice uprchlíkov z Ukrajiny podľa inštrukcií MŠMT nasledovne:

1. Kód zahájení vzdělávání vyplňte v karte žiaka v položke studium na kód U – Přijetí uprchlíka z Ukrajiny.

Ďalšie položky vyplňujte obvyklým spôsobom ako pri zahraničných žiakoch.

2. RODC – rodné číslo u osoby bez prideleného českého rodného čísla: uvedie se kód v tvare RRNNDD/XXXX podľa špecifikácie MŠMT . Podrobnosti nájdete v metodických poznámkach na stránke MŠMT.

3. KSTPR – kvalifikátor státního občanství - uvedie se podľa konkrétnej situácie (kód 7 – Azylant nebo žadatel o azyl, osoba s doplňkovou ochranou v ČR, príp. 6 – Cizinec bez trvalého pobytu v ČR)

4. STPR – státní občanství – uvedie se podľa skutočnosti

5. OBECB – kód obce trvalého pobytu
OKRESB – kód okresu trvalého pobytu

potrebné je v karte žiaka vyplniť v adrese Stát: Ukrajina, resp. iný štát podľa situácie

týmto sa automaticky vyexportujú správne hodnoty do polí STPR, OBECB a OKRESB

Ak chcete u žiaka vyplniť prechodnú adresu v ČR, vypňte ju do políčka Adresa 2 a vybrte jednu z možností "doručovací adresa" alebo "Přechodné bydliště":

6. ODHL – předchozí působiště nově přijatého žáka - uvedie sa kód 600 = zahraniční škola v karte žiaka v Prijímačky - předchozí působiště:

7. IZOZ – IZO školy předchozího vzdělávání – uvedie sa kód 999999804
školu pridajte do čísleníka - tým, že 1.krát len zvolíte Přijímačky a do políčka Předcházejíci škola napíšete číslo: 999999804 a zvolíte přidat řádek:

otvorí sa vám okno na pridanie novej školy, kde zvolíte vyplnit další údaje podle IZO (názov sa vám automaticky načíta) a potvrdíte:

U ďalšieho žiaka bude stačiť vybrať školu zo zoznamu.

8. KOD - UKON kód ukončení vzdělávání uvedie sa kód G – Ukončení docházky cizince do školy v ČR.