Ako naimportovať fotografie žiakov a učiteľov na Edupage stránku

import fotiek

English Deutsch Čeština

Fotografie žiakov/učiteľov je možné naimportovať ze jedného súboru naraz do EduPage.

Potrebné je pripraviť si fotografie vo formáte .jpg, všetky fotografie je potrebné zozipovať do jedného súboru a tento súbor nemôže byť zaheslovaný. Názov súboru v zipe musí obsahovať priezvisko (a ešte lepšie ak obsahuje aj meno a triedu), podtržník sa ignoruje.

Prihláste sa na Edupage stránku ako Administrátor, zvoľte menu - Agenda Online - Nástroje - Fotografie - Importovať.
Pred kliknutím na Importovať označte, či importujete fotky k učiteľom alebo ku žiakom. U žiakov viete zvolit buď len jednu triedu alebo aj naraz celú školu.

Vyberiete zip subor uložený vo vašom PC:

Šedé riadky sú buď nespárované (nenašlo sa meno k žiakovi) alebo už majú fotku.
Zvolíte Importovať:

Fotografie sa naimportujú:

Kde sa fotografie používajú
Fotografie žiakov sa automaticky zobrazia v triednej knihe pri voľbe chýbajúcich žiakov na hodine a takisto v karte žiaka v Agende Online.

Pozri aj: Ako nahrať fotografie žiakov a učiteľov na Edupage stránku