Ako vytlačiť poštovní podací arch?

Slovenčina Čeština

Poštovní podací arch nájdete v Agende Online v tlačovej zostave "Obálky - Poštovní podací arch".
Keď chce škola posielať napr. listy rozhodnutia o štúdiu, tak si môže označiť adresátov v agende online a potom pomocou tlačovej zostavy "Obálky - Poštovní podací arch" vygenerovať tlačovú zostavu s vyplnenými adresami z Agendy Online:

Do vygenerovaného reportu je možné dopísať číslo 50: pri posielaní doporučene, alebo číslo 33: pri posielaní doporučene s doručenkou do vlastných rúk. Medzi riadkami je možné sa posúvať pomocou talbulátora.

Adresy, ktoré sa zobrazia v tejto tlačovej zostave sú vygenerované z karty žiaka:
1. Ak žiak ešte nedovŕšil 18 rokov, tak sa zobrazí adresa rodiča s preferovaným kontaktom.

2. Ak je už žiak plnoletý, tak sa zobrazí jeho adresa

V oboch prípadoch platí, ak je zadaná doručovacia adresa, tak sa zobrazí táto adresa: