Jak naimportovat žáky do EduPage?

Slovenčina Čeština

Pokud nemáte v EduPage zadané třídy, je třeba je naimportovat ještě před importem žáků, protože při importu žáků je nutné přiřadit třídu. Při importu tříd nezapomeňte k každé třídě přiřadit také ročník. Jak naimportovat třídy do EduPage?
Import žáků:
Po přihlášení se na EduPage stránku klikněte na dlaždici Průvodce.

Dále klikněte na dlaždici Data školy.

Data můžete naimportovat kliknutím na Import z Excelu.

Vyberte tabulku Žáci.

Zkopírujte data z excelového souboru (CTRL+C)

a vložte je do políčka (CTRL+V).
Důležité je, aby odpovídaly názvy sloupců.
a) Buď si přejmenujte ve svém excelovském dokumentu názvy tak, jak systém očekává, a zaškrtněte „Automaticky nastavit sloupce z prvního řádku“.
b) Nebo pokud máte v názvu sloupce otazníky, klikněte na ně a vyberte správné políčko, do kterého se mají data načíst.

Klikněte na Potvrdit.
Poznámka: Pokud importujete žáka, který již v EduPage existuje (shoduje se jméno, příjmení a třída), žák nebude importován duplicitně.

Správnost importu můžete zkontrolovat přes Průvodce / Data školy. Vyberte Žáci.

Pokud máte v EduPage naimportované žáky, můžete je registrovat na soutěže. Jak zaregistrovat žáky do prvního kola soutěže?

Pokud chcete, aby se žáci mohli připravovat na soutěž přes EduPage, například řešit testy a úlohy z předchozích ročníků, můžete jim vytvořit přístup do EduPage takto:

Klikněte na Vytisknout hesla studentům.

Zaškrtněte třídu.

Žákům vytiskněte a rozdávejte přihlašovací údaje do EduPage.

Žáci se mohou do EduPage přihlašovat také přes mobilní aplikaci, kterou si mohou zdarma stáhnout. mobile.edupage.org

Súťaže

Viac informácií: Škola bez EduPage