Rodič - co je cílem modulu Soutěže?

Soutěže

Slovenčina Čeština

Modul Soutěže v EduPage má za cíl:

1. Povzbudit zájem dítěte
Je mnoho obětavých lidí, kteří pro naše děti a mládež organizují soutěže, vymýšlejí otázky, příklady či motivační texty. Chceme podpořit jejich úsilí, protože jsme přesvědčeni, že takové soutěže děti obohatí. Nejde ani tak o to, na kterém místě dítě skončí. Ale už to, že se zapojí například do biologické olympiády, může v něm povzbudit zájem o danou oblast. Zároveň mu to dodá sebevědomí – ...no dobře, možná jiné děti lépe hrají fotbal, ale já jsem zase dobrý v biologii... Navíc mnoho soutěží zlepší žáka ve všeobecných schopnostech – formulovat myšlenku, obhájit si ji – a případně pochopit, kde jsem se mýlil. Je mnoho důvodů, proč tyto soutěže mohou dětem pomoci a je škoda, pokud se mnoho rodičů a dětí o nich nedozví. Proto věříme, že EduPage alespoň trochu pomůže propagovat soutěže mezi žáky a rodiči.

2. Pomoci s organizací
Přes EduPage mohou žáci nebo jejich rodiče vyjádřit zájem o účast v jednotlivých soutěžích. Takto se tato informace dostane k učitelům, kteří jsou pověřeni organizováním soutěže na škole. Podobně i učitelé mohou zaznamenat nebo hromadně přihlašovat žáky na soutěže na jejich EduPage stránce. Pro některé soutěže bude samotné soutěžení probíhat online přes EduPage. Bude připravena registrace soutěžících, přidělování a rozesílání soutěžních kódů,... Ale snažíme se informovat i o ostatních soutěžích, EduPage pošle připomínku o blížícím se termínu – dokdy je třeba úlohy odevzdat, kdy bude soutěž probíhat, atd.

3. Pomoci žákům připravit se na soutěž
Pro ty soutěže, kde to bylo možné, jsme přímo do EduPage zadali testy z minulých ročníků. Žáci se tak mohou dopředu seznámit s typem úloh a přímo je také vyřešit. EduPage jejich odpovědi ihned vyhodnotí, takže žák uvidí, kde udělal chybu a co se má případně ještě doučit.

Žák se dostane do modulu Soutěže kliknutím na dlaždici Soutěže na hlavní obrazovce.

Žiak - ako môžem prejaviť záujem o konkrétnu súťaž?

Žák - jak si vyzkouším ukázkové otázky z minulého ročníku?

Viac návodov: Soutěže - pohled žáka/rodiče