Ako vyhodnodiť žiakov s rovnakým počtom bodov podľa viacerých sekundárnych kritérií?

Ak majú žiaci rovnaký počet z prijímačok, môžete zoradiť žiakov podľa sekundárneho, potom podľa terciálneho, ... kritéria: môže byť až 5 úrovní.

V kritériach danej prijímačky môžete nastaviť, že dané kritérium je sekundárne, ktoré v poradí je a akým spôsobom sa zoradí: či sa zoraďuje "sestupně" (od naväčšieho po najmenšie) alebo "vzestupně" (opačne zoradenie, dá sa použiť napr. pri priemere známok):
napr. na body z matematiky nastavíme sekundárne kritérium 1

a keď aj tak majú žiaci rovnaký počet bodov, aj z matematiky, možeme ponastavovať ďalšie sekundárne kritérium s úrovňou 2. podľa ktorého sa bude počet bodov vyhodnocovať ako ďalšie v poradí: v našom prípade je to Body Eko, atď...

a potom sa vo výsledkoch žiak s väčším počtom bodov v sekundárnom kritériom 1 zobrazí ako prvý v poradí zo žiakov s rovnakým počtom bodov.
Napr. žiačka Veronika Bílá má rovnaký počet bodov ako Novák Petr z ČJ, MAT, Eko, Fyz, ale z Chémie má žiačka Bílá viac bodov ako Novák, čiže je prvá v poradí.