Čo je nové v EduPage?

Slovenčina Deutsch Čeština

Prehľad noviniek i drobných vylepšení systému EduPage:

Srpen 2024

• Ranný kruh - započítavanie absencií žiaka
    V Edupage si viete teraz nastaviť započítavanie absencií žiaka na Rannom kruhu podľa dĺžky hodiny.
    Ako evidovať absenciu žiaka na hodine - Ranný kruh?
  • Pokojný čas
    Každý si môže vybrať, kedy chce dostávať správy a kedy naopak chce mať pokojný čas a nemyslieť na školu.
    Učiteľ – Nechcem rodičov rušiť správami v noci alebo cez víkend, ani nechcem, aby rodičia rušili mňa
    Rodič - Nechcem dostávať upozornenia zo školy v noci alebo cez víkend
  • Automatické nahrávanie platieb - prechod do nového školského roka.
    Pri prechode do nového školského roka si nezabudnite nastaviť dátum, dokedy sa majú nahrávať platby v starom šk. roku a odkedy v novom šk. roku. Automatické nahrávanie platieb - prechod do nového šk. roka
  • Aktivita na hodine
    EduPage ponúka učiteľovi novú možnosť rýchlo a pohodlne zaznamenať, ako žiak reagoval na konkrétnej hodine výberom vhodnej ikony bez nutnosti vymýšľať text pochvaly/poznámky.
    Učiteľ - ako zadať aktivitu žiakov na hodine?
  • Modul Soutěže
    Zpřístupnili jsme bezplatný modul Soutěže v EduPage, který umožní realizovat online i prezenční kola některých soutěží.
    Soutěže - základní informace

Červenec 2024

• Komunikácia mimo svojej triedy
    Vybraným rodičom/žiakom môžete povoliť komunikáciu s ostatnými triedami. Napríklad členom študentského parlamentu.
    Ako môže rodič/žiak komunikovať s rodičmi/žiakmi z inej triedy?
  • Jednoduchá komunikácia so zástupcami tried (rodičmi, žiakmi).
    Pri posielaní správy si môže administrátor/učiteľ vybrať možnosť "zástupcovia triedy".
    Ako môže škola/učiteľ komunikovať so zástupcami rodičov/žiakov triedy?
  • Suplovanie v osobných rozvrhoch - napr. v ŠKD
    Pri zadávaní hodiny do osobného rozvrhu učiteľa je možné zvoliť, či táto hodina má byť suplovaná, ak učiteľ chýba. Napríklad môžete zvoliť suplovanie v ŠKD, ale zo suplovania môžete vynechať krúžky.
    Ako zobraziť v suplovaní aj hodiny z osobných rozvrhov učiteľov (napr. MŠ, ŠKD, ZUŠ, krúžky)?
  • Školní rok v EduPage
    "Školní rok se databázově v EduPage začíná 1.9. (dosud byl začátek šk. roku 1.8.)
    V Agendě Online a EduPage začne od 1.8. zobrazovat všude šk. rok 2024/2025, abyste se již mohli připravovat na nový šk. rok. Jen pro MŠ bude zobrazen ještě do 1.9 stále školní rok 2023/2024.
    Samozřejmě se budete moci přepnout do starého šk. roku 2023/2024, pokud budete potřebovat."