Oprava otvorených otázok (AI)

Pri opravovaní otvorených otázok môže učiteľ využiť službu EduPage AI kliknutím na modrú ikonu AI v hodnotiacom políčku.

AI vyhodnotí odpoveď žiaka a navrhne hodnotenie.

• Ak chcete akceptovat hodnotenie i komentár od AI, stlačte zelené tlačidlo.
  • Ak chcete akceptovať iba komentár, ale hodnotenie chcete zmeniť, kliknite na požadované hodnotenie.
  • Ak nechcete použiť ani komentár ani hodnotenie, kliknite na červené tlačidlo.

Zdôvodnenie i samotné hodnotenie je editovateľné políčko, tj. konečné rozhodnutie o hodnotení i o podobe komentára k hodnoteniu závisí od učiteľa.

Výhodou použitia AI je teda nielen samotné vyhodnotenie, či žiak odpovedal správne. AI postkytne učitelovi aj komentár ku žiakovej odpovedi, ktorý môže použiť alebo upraviť. Žiak sa tak dozvie okrem počtu bodov aj to, čo by mohol na svojej odpovedi zlepšiť. Napísať takýto text každému žiakovi ručne je pre učiteľa veľa námahy.

Poznámka:
    To, nakoľko dobre AI vyhodnotí otvorenú otázku, závisí aj od samotnej otázky. Niektoré typy otázok AI opraví lepšie ako iné. Neodporúčame využívať AI na hodnotenie 5 stranových slohov. Taktiež je niekedy vhodnejšie použiť uzavretú otázku - napríklad ak očakávame ako odpoveď číslo alebo konkrétnu odpoveď typu "ježko".

EduPage AI Vám poskytuje nástroj, ktorý má potenciál uľahčiť vám prácu. Je na vás kedy a ako ho použijete. Sme zvedaví na vaše skúsenosti, prípadne námety na vylepšenia.

Pozrite aj:
    Aké otazky sú vhodné na vyhodnocovanie pomocou AI?
    Aké otázky sú nevhodné pre vyhodnocovanie pomocou AI
    Aké sú riziká použitia AI a ako ich EduPage znižuje?

Viac návodov: EduPage AI - umelá inteligencia