Ako vytvorím novú informačnú obrazovku so suplovaním?

Slovenčina Deutsch

Po vykonaní základných nastavení môžete vytvoriť informačnú obrazovku .

V tomto návode si ukážeme, ako vytvoriť novú informačnú obrazovku na príklade suplovania, ktorý by sme chceli zobraziť na obrazovke v budove školy.

1. K nastaveniam informačných obrazoviek sa dostanete ako Admin cez: ŠtartŠpeciálne stránkyNastavenie informačnej obrazovky.

______________________

2. V otvorenom okne kliknite na tlačidlo Nový a vyberte možnosť Suplovanie.

______________________

3. Potom zadajte interný názov pre informačnú obrazovku, aby ste ako správca obrazoviek vedeli, o ktorú informačnú obrazovku ide. Zadajte aj text do hlavičky. Hlavička je nadpis, ktorý študenti a učitelia uvidia na informačnej obrazovke. Nášu informačnú obrazovku teraz nazveme Suplovanie dnes.

Nižšie si môžete určiť rozloženie, typ suplovania (informácie pre žiakov alebo informácie pre učiteľov) a formát.

Svoje údaje potvrďte tlačidlom Ok.

______________________

4. Ak chcete informačnú obrazovku zverejniť teraz, vyberte vytvorenú informačnú obrazovkua kliknite na Aktivuj.

Tip: Ak chcete nastaviť časový interval výmeny stránky pre viacstránkové suplovanie, kliknite na Podstránku na predchádzajúcej obrazovke a vyberte požadovaný druhý cyklus. Ak zobrazujete niekoľko dní, uistite sa, že interval v rámci plánu nepresahuje interval medzi plánmi.

______________________

5. Teraz nastavte zobrazenie informačnej obrazovky na príslušnej obrazovke. Vyberte informačnú obrazovku a kliknite na tlačidlo Náhľad. Vyberte rozlíšenie obrazovky monitora alebo zväčšite priblíženie displeja.

Môžete tiež zobraziť náhľad pre rôzne dni.

Ak sa chcete dostať na adresu URL nástenky, kliknite na položku Zobraziť.

______________________

6. URL adresa informačnej obrazovky je potrebná na to, aby sa k informačnej obrazovke dalo pristupovať aj z iného počítača pripojeného k obrazovkám v budove školy.

Keď sa zobrazí informačná tabuľa, skopírujte internetovú adresu z panela URL prehliadača. Táto adresa vás presmeruje na vytvorenú informačnú obrazovku.

Viac návodov: Informačná obrazovka