Ako môže rodič/žiak komunikovať s rodičmi/žiakmi z inej triedy?

rada školy, zástupcovia rodičov, študentský pralament, zástupca študentov

Bežne môže rodič komunikovať s ostatnými rodičmi v triede svojho dieťaťa. Žiak môže komunikovať so svojimi spolužiakmi.
Ak potrebujete, aby mohol konkrétny rodič/žiak komunikovať aj s inými triedami, je to možné.

Upozornenie:
Z bezpečnostných dôvodov dobre zvážte, či je to naozaj potrebné. Napríklad na posielanie informácií z Rady rodičov slúži funkcia zverejnenia zápisnice z Rady rodičov. Nie je potrebné, aby mal zástupca rodičov právo na posielanie správ všetkým rodičom na škole.
Ako spísať zápisnicu z rady rodičov

Na karte rodiča/žiaka v časti "Iné" v Používateľských právach vyberte triedy, s ktorými môže rodič/žiak komunikovať.

Hotovo.
Keď bude rodič/žiak najbližšie posielať správu, bude si môcť vybrať adresátov aj z týchto tried.

Prehľad rodičov/žiakov, ktorí majú práva na komunikáciu s ostatnými triedami, nájdete v Agende online, v časti "Ďalšie pohľady". Vyberte možnosť "Oprávnenia na komunikáciu".

Pozri aj:
Ako môže škola/učiteľ komunikovať so zástupcami rodičov/žiakov triedy?