Ako poslať správu žiakom, rodičom a učiteľom?

správy, správa, zpravy, zprava

English Slovenčina Deutsch Russian Čeština Lithuania Hebrew

Edupage umožňuje jednoducho a efektívne komunikovať prostredníctvom správ. Správu môžete poslať buď jednotlivcom, ktorých si vyberiete, alebo celej triede, resp. rodičom žiakov celej triedy.

Stlačte Štart a zvoľte Poslať správu.

Vyberte skupinu používateľov, ktorým chcete poslať správu. Ak chcete poslať správu viacerým adresátom, zaškrtnite v ľavom dolnom rohu políčko "Vybrať viacerých", čo vám umožní označiť si viacerých žiakov alebo rodičov.

Zadajte text správy. Ak chcete, môžete priložiť aj súbor. Pošlite správu. Adresáti dostanú notifikáciu o novej správe či už na webovej stránke, alebo v mobilnej aplikácii.

Pri posielaní správy vám systém poskytne informáciu, ako budú adresáti kontaktovaní.

Prvá skupina adresátov sú tí, ktorí majú mobilnú aplikáciu EduPage. Títo používatelia sa o správe dozvedia okamžite prostredníctvom notifikácie na mobile.

Druhá skupina adresátov nemá mobilnú aplikáciu, takže sa o správe dozvedia po prihlásení sa na EduPage stránku. Môžete adresátov upozorniť na správu emailom.
Pozn:Treba mať pritom na pamäti, že e-mail nie je 100% spoľahlivý. Správa môže skončiť v nevyžiadanej pošte (v spame). Niektorí používatelia si tiež e-maily nečítajú denne.

Tretia skupina sú adresáti, ktorí nemajú zadanú e-mailovú adresu v EduPage. Správu si prečítajú, keď sa najbližšie prihlásia na EduPage stránku. Nemôžeme ich však upozorniť emailom.

Ak potrebujete komunikovať s rodičmi, vytvorte im rodičovské kontá. Pokiaľ sa rodičia hlásia do EduPage žiackym kontom, o správe poslanej rodičom sa nedozvedia. Triedny učiteľ - ako vytvoriť prístup pre rodičov svojich žiakov do EduPage?

Cez aplikáciu vytvoríte správu stlačením červeného tlačidla +

Dôležitá správa
Ako si vyžiadať od prijímateľov správy spätnú väzbu? (hlasovanie)