EduPage pre športové kluby: Ako začať?

EduPage poskytuje pre športové kluby mnoho funkcií.
Môžete vo vašom klube používať všetky funkcie systému. Alebo môžete používať len niektoré, ktoré sa vám hodia. Preto kroky potrebné z vašej strany závisia od konkrétnych funkcií, ktoré chcete využívať.

1. krok
Prvým krokom, ktorý je nevyhnutný, je zadať do systému údaje o družstvách, tréneroch, žiakoch a rodičoch - v prípade neplnoletých žiakov. Následne vytvoríte prístupy (kontá) pre používateľov do systému EduPage.
Ako prvé vytvorte triedy, teda tréningové skupiny. Stačí jedna spoločná trieda alebo viacero tried podľa vekových skupín: Ako individuálne vytvoriť novú triedu?
Následne zadajte trénerov, žiakov a ich rodičov: Zadávanie údajov o športovcoch, tréneroch, rodičoch

2. krok
Ak máte správne zadané údaje, môžete už začať používať modul Platby. Môžete zadefinovať platobné predpisy a žiaci (športovci), resp. rodičia môžu uhrádzať poplatky za tréningy, sústredenia a pod. Pre pomoc s nastaveniami nás kontaktujte na emailovej adrese platby@asc.sk.

3. krok
Ak chcete používať EduPage na komunikáciu so žiakmi, rodičmi či trénermi, odporúčame vytvoriť si tréningové hodiny. Hodina je kombináciou predmetu a skupiny žiakov. Napr. tréning so skupinou U13. Predmetom je tréning a skupinou žiakov je družstvo U13.
Vytváranie (tréningových) hodín

Vytvorené hodiny vám uľahčia komunikáciu, pretože napr. pri posielaní správ alebo fotiek môžete oveľa ľahšie vybrať skupinu, ktorej chcete komunikáciu adresovať.
Komunikácia s trénermi, žiakmi a ich rodičmi

4. krok
Vytvorte v EduPage týždenný rozvrh:
Vytváranie rozvrhu tréningov cez osobné rozvrhy

5. krok
Pokiaľ chcete robiť evidenciu dochádzky na tréningy, je potrebné:

• mať vytvorené tréningové hodiny (3. krok)
  • jednotlivé tréningové hodiny treba zadať do rozvrhu Evidencia dochádzky na tréningoch

Potom uvidia tréneri (aj žiaci/rodičia) v triednej knihe tréningy a tréneri môžu evidovať dochádzku.

EduPage terminológia pre športové kluby
    Viac návodov: Športové kluby