Ako vytlačiť "Vysvědčení jinak" ?

V EduPage sekcii Vyučovanie -> Pedagogická dokumentácia -> Vysvedčenia / výpisy máte v jednej tabuľke prehlaď všetkého čo sa týka vysvedčení/výpisov.

V prehľade za všetky triedy kliknite v stĺpci počet vygenerovať PDF:

Zvoľte formulár výpisu: "ZŠ Vysvědčení jinak - 1.stupeň" a vytlačíte vysvedčenie:

Jednotlivé údaje môžete zadať nasledovne:

Logo, Názov školy
Logo a názov školy zadáte cez sprievodcu nastavením:

Údaje žiaka
Meno, priezvisko žiaka a ostatné údaje zadáte v Agende Online:
Prvé kroky - Ako zadať nového žiaka
Ako zadať školský a rámcový vzdelávací program?

Ospravedlnené, neospravedlnené hodiny
Počet ospravedlnených, neospravedlnených hodín sa vypočíta z ETK po zadaní ospravedlneniek: Ospravedlnenky žiakov - prehľad
po pregenerovaní vysvedčenia: =Ako funguje a na čo je generovanie vysvedčení?, po ktorom sa vypočíta aj celkové hodnotenie.

Dátum potvrdenia vysvedčenia
Dátum potvrdenia vysvedčenia nastavíte: =Vysvedčenie - Ako nastaviť dátum vydania vysvedčenia?

Kompetencie týkajúce sa predmetu Chování

Kompetencie týkajúce sa predmetu Chování môžete nastaviť ako triedny učiteľ alebo ako administrátor cez kompetencie.
Ak máte rovnaké kompetencie za celú školu pre predmet Chování úplne rovnaké, tak si môžete vytvoriť jednu spoločnú "hodinu" pre všetky triedy cez "Přehled - hodiny - Tabulka":

Zvolíte ikonku červeného pluska, kde vyberiete učiteľa predmet Chování a všetky triedy a uložíte:

ďalej zvolíte Kompetencie

zvolíte "zobrazit":

novú kategóriu pridate cez "přidat kategorii", takisto novú kompetneciu v danej kategórii pridáte novú kompetneciu cez "přidat kompetenci":

v tlači sa to potom zobrazí nasledovne:

Ako administrátor ešte nastvíte v kompetnecia počet hodnotení na 4 a 2 obdobia v nastavení kompetencí (ak potrebujete, môžete tu nastaviť aj ďalšie veci)

Hodnotenie za celý polrok
Učiteľ môže žiakovi zadať aj krátke slovné hodnotenie za daný polrok cez vyučovanie - pedagogická dokumentácia - slovné hodnotenie

kde do chování zadá text hodnotenia

Hodnotenie daných kompetencií učiteľom
Učiteľ môže potom kliknúť na rozšírený mód: Rozšírený mód na zadávanie/prezeranie známok
zvoliť kompetencie:

zvolíte chování s danými triedami

a môžete zadať hodnotenie každého žiaka

Počet hviezdičeik, ktoré zadáte v hodnotení kompetnecií znamená počet vyfarbených políčok.

Teoretické predmety
Kompetencie pri povinných predmetov a ich hodnotenie zadáte úplen rovnako ako pri Chování s tým rozdielom, že textové sdělení zadáte
do textového hodnotenia:

Výchovné predmety
Predmety, ktoré sú výchovné označíte najprv ako nepovinné predmety: =Vysvedčenie - Nastavenie predmetov na vysvedčení
a potom v známkach vytvoríte novú písomku s názvom "Slovní hodnocení" s typom textové hodnotenie

a napíšete tu text slovného hodnotenia

Sdělení rodiče
Hodnotenie od rodiča môžete zadať cez slovné hodnocení - do doložky na vysvědčení - ocenění:

Sebahodnocení
Sebahodnocení môžete zadať pred tlačou vysvdčenia.