Postup pre tlač vysvedčení/výpisov

vysvedčenia, vysvedčenie, výpis, výpisy, tlač vysvedčení

Slovenčina Čeština

V EduPage sekcii Vyučovanie -> Pedagogická dokumentácia -> Vysvedčenia / výpisy máte v jednej tabuľke prehlaď všetkého čo sa týka vysvedčení/výpisov.

V sekcii VysvedčeniaVysvedčenia / výpisy Zvoľte: Prehľad za všetky triedy

1. Pre správne vygenerovanie vysvedčení/výpisov je potrebné nastaviť predmety. Ak ste tieto predmety nastavili v Agende Online, tak sa tu prenesú a nie je potrebné už nič nastavovať, ale predmety môžete aj priamo v tomto pohľade nastaviť:
Ako nastavím predmety na vysvedčení/výpise?

2. Následne môžete prepočítať samotné vysvedčenia/výpisy. V tomto kroku sa v zásade spočíta a uloží “prospech a dochdázka žiaka z ETK” plus sa zapamätá čas a známky, aby bolo jasné, že škola vedome vysvedčenia/výpisy urobila. Ak následne nejaký učiteľ známku zmení – treba prepočítať vysvedčenia/výpisy znova. Je to aj kontrola, aby na vysvedčení/výpise bolo naozaj to, čo ste tam vedome vygenerovali.
Ako prepočítam vysvedčenia/výpisy?
Po prepočítaní vysvedčenia sa automaticky nastavení dátumu na vysvedčení: V Agende Online je štandardne nastavený dátum odovzdávania vysvedčenia za 1. polrok 31. 1. a za 2. polrok 30. 6., ak potrebujete zmeniť buď celej triede alebo individuálne niektorím žiakom dátum na vysvedčení: Ako nastaviť dátum vydania výpisu/vysvedčenia?
Takisto sa vypočíta podľa priemeru prospech ak ho potrebujete nejako individuálne zmeniť, môžete to urobiť: Ako zmeniť prospech/celkové hodnotenie?

3. Vygenerujte samotné PDF. V tomto kroku EduPage vytvorí PDF pre žiakov. Tieto PDF sa uložia. Ak budete chcieť neskôr žiakovi vytlačiť vysvedčenie/výpis, v EduPage nájdete konkrétny PDF súbor a nemusíte generovať opätovne.
Ako vygenerujem PDF vysvedčenia/výpisu?

4. Vygenerované PDF zatiaľ žiaci nevidia. Je na Vás či a kedy ich zobrazíte - aby žiaci videli PDF výpisy, až keď ste naozaj hotový. V momente zverejnenia príde žiakovi/rodičovi aj notifikácia. Škola následne vidí, kedy si žiak/rodič vysvedčenie/výpis pozrel.
Ako na EduPage zverejním žiakovi/rodičovi PDF vysvedčenia/výpisu?

Poznámky:

- vysvedčenia/výpisy môžete aj vytlačiť Ako vytlačím vysvedčenia / výpisy pre triedu?. Doručenie elektronicky šetrí váš čas, papier, rozdávanie, ...
- je jedno či nastavenie predmetov a generovanie vysvedčení urobíte v EduPage alebo v Agende Online.