Ako vytlačiť prázdne vysvedčenie?

Akonáhle máte v EduPage naimportované dáta z iného informačného systému aj za staršie roky, tak vždy vysvedčenie vytlačíte nasledovne: Ako vytlačiť vysvedčenie za staršie roky?

Ak sa však stane, že chcete vytlačiť vysvedčenie za žiaka, ktorého dáta nemáte v systéme, ale máte napr. jeho katalógový list, tak si môžete vytlačiť prázdne tlačivo vysvdčenia, kde doplníte potrebné údaje.
V EduPage zvolíte Vyučovanie - Pedagogická dokumentácia - Vysvedčenia/Výpisy

označíte ľubovoľného žiaka školy (nebojte sa označiť hocijakého žiaka, vysvedčenie sa k nemu potom neuloží) a vyberiete si zostavu, ktorá je označená ako prázdne:

kde kliknutím na každé políčko, keď sa priblížite myšou môžte kliknúť na ikonku ceruzky a dopíšete tam žiadanú hodnotu:

po vyplnení všetkých políčok zvolíte vygenerovať a zaevidovať dokument:

súbor môžete stiahnuť alebo rovno vytlačiť:

Nevýhodou tohto riešenia je, že takto môžete vytlačiť vysvedčenie jednorázovo, ak budete chcieť znova za toho istého žiaka vytlačiť vysvdčenie, tak je potrebné údaje vyplniť znova.