Zlučovanie tried na popoludňajšie vyučovanie (jednorázové)

Predpokladajme situáciu, že pani učiteľka Otília Mladá, ktorá učí poobede v triede Motýliky, je chorá. Preto deti z triedy Motýliky rozdelíme na popoludňajšie vyučovanie do tried Mravčeky a Sovičky.

Aby mohli pani učiteľky evidovať v triednej knihe dochádzku žiakov, ktorí sú z inej triedy, potrebujeme túto situáciu riešiť cez modul Suplovanie.

Pridajte v suplovaní chýbajúcu pani učiteľku.

Kliknite na Nástroje a vyberte Dočasné preradenie žiakov.

Zvoľte Vybrať (žiakov).

Kliknutím označíte žiakov, ktorých chcete dočasne presunúť z triedy Motýliky do triedy Mravčeky.

Skontrolujte dátum. Pokiaľ sa nejedná o celý deň, ale napr. len o popoludnie, vyberte časť dňa a zvoľte popoludnie.

Presuňte deti do triedy Mravčeky.

Kliknutím na triedu sa otvorí okno, kde potvrďte pridanie detí.

Tu vidíme, že k pôvodným 10 deťom z triedy Mravčeky pribudli 4 deti z triedy Motýliky.

Aby sa údaje zadané do suplovania prejavili v triednej knihe, je potrebné suplovacie údaje publikovať. Urobíte tak stlačením tlačidla Publikovať.

V triednej knihe triedy Mravčeky teraz vidíme, že pani učiteľka môže evidovať dochádzku pridaných detí.

Veľmi podobne treba postupovať u detí, ktoré sa z triedy Motýliky presúvajú do triedy Sovičky.

Pozn: Ak sa táto situácia s rozdelením detí opakuje viac dní po sebe, nemusíte opakovať tento proces pre každý deň zvlášť. Stačí nastaviť pri preradení žiakov správny údaj v políčku Obdobie.