Prijímačky - Vytvorenie prijímacích skúšok a zadanie kritérii

Prijímaciu skúšku zadáte v "Agende Online - Přijímačky - Nový".
Pre každú prijímaciu skúšku môžete zadať jej názov (napr. Maturitný odbor, Talentové skúšky, Riadny termín a pod).

Danej prijímacej skúške môžete nastaviť rôzne kritéria pomocou "Nový", kde môžem zadať "Název - Váhu a prípadne Barvu a Vzorec".

Každé kritérium môže mať nastavenú Váhu. Štandardne je váha 100 (čiže, ak nevyplníte žiadnu váhu, tak sa bude počítať s váhou 0). Z českého jazyka je v našom prípade váha väčšia a teda má dvojnásobnú hodnotu. Ak má teda žiak z českého jazyka 15 bodov počíta sa dvojnásobok týchto bodov a preto má žiak 30 bodov.

Ako používať vzorce?
Ak napr. výsledné hodnotenie priemeru žiaka má byť vypočítané na základe viacerých kritérií:
a) za priemer: 400 bodov - výsledný priemer x 100
b) za každú nedostatočnú známku - mínus 20 bodov
c) za znížený stupeň z chování mínus 20 bodov
tak vtedy môžete zadať jednotlivé kritéria a vzorec na výpočet výsledného priemeru: 400 - B * 100 - C * 20 - D * 20:

Aké možnosti vzorcov sú?
Zaokrúhlenie (čo zaokrúhlujem, počet desatinných miest) - round(A,1)
Minimum/maximu parametrov - min/max(A,B,...)
Prepočítanie priemeru na body - ifs(A <= 1.5, 50, A <= 2.5, 40, A <= 3.5, 30, A <= 4.5, 20, true, 10) - tento príklad prevedie priemer <= 1.5 na 50 bodov, ...
Ak nie je splnená žiadna podmienka tak výsledok výrazu je nula a chcete, aby výsledok bol iný, tak doplňte podmienku, ktorá je splnená vždy a za ňou počet bodov: 'true, 10' napr. ifs(A <= 1.5, 50, A <= 2.5, 40, A <= 3.5, 30, A <= 4.5, 20, true, 10)

Použitie výsledku z Certis JPZ
Do vzorca zadáte pre Český jazyk: BodyCJ a pre matematiku: BodyMA

Použitie priemeru zo 7., 8. a 9. ročníka
Do vzorca zadáte Prumer7_1, Prumer7_2, Prumer8_1, Prumer8_2 alebo Prumer9_1
Potom stačí, keď pri výsledkoch prijímačok v položke Jiné zadáte číselnú hodnotu priemeru,

tak sa táto hodnota skopíruje do všetkých prijímačok so zadaným vzorcom: čiže ak sa žiak hlási na viac odborov, tak stačí túto hodnotu zadať len raz.

Prepočítanie vzorcov
Ak už máte zadané body u žiakov a následne urobíte zmeny vo vzorcoch, je potrebné dať body znovu prepočítať. Funkciu na prepočítanie bodov nájdete v Agenda Online - Nástroje - Administrácia - Prepočítať: Prijímačky / Kritériá - Body:

Kopírovanie prijímačiek
Ak máte napr. na škole viacero odborov a pre každý odbor sú samostatné prijímačky a chceli by ste použiť tie isté prijímačky, tak aby ste ich nemuseli znova nastavovať, tak si ich môžete označiť dané prijímačky a skopírovať cez "nástroje - duplikovať" skopírujú sa kritéria, vzorce)

Ako vyhodnodiť žiakov s rovnakým počtom bodov podľa viacerých sekundárnych kritérií?
Ako vyhodnotiť žiakov s rovnakým počtom bodov podľa poradia záujmu?