Ako zmeniť typ platiteľa počas školského roka

Počas roka je niekedy potrebné zmeniť typ platiteľa - najčastejšie v súvislosti s dotáciami na stravu.

• INDIVIDUÁLNE

1. otvorte kartu stravníka - napr. v časti 'Objednávky & Typy platiteľov'
    2. v časti 'Typ platiteľa' kliknite na šedé tlačidlo '+ Pridať'
    3. v pridanom riadku vyberte nový typ platiteľa - napr. 1. stupeň s DOT
    4. upravte obdobia pre oba riadky
    --- pre pôvodný zadajte koniec do 30.4.2023
    --- pre nový s dotáciou dátum od 1.5.2023 do 31.8.2023 (resp. 31.7. ak používate posunutý šk. rok); koniec môžete ponechať aj 'neobmedzene'
    5. uložte

• Zásady:
    ---> časové obdobia sa nemôžu prekrývať - inak systém podfarbí políčka ružovou farbou
    ---> obdobia pre typ platiteľa musia nadväzovať (to systém nekontroluje a neupozorňuje )
    ---> obdobie pre typy platiteľa zadávajte vždy celý mesiac (kvôli rôznym prehľadom; ale najmä pri mesačnej réžii aby nebola napočítaná dvakrát v danom mesiaci)
    ---> !!! pre objednávky nič nemeňte !!!

• HROMADNE

Hromadne sa dá nastaviť jeden konkrétny typ platiteľa, preto treba vyberať používateľov vždy iba homogénnu skupinu.

1. v časti 'Objednávky & Typy platiteľov' kliknite v hornom menu na 'Zmeň typ platiteľa'
    2. 'Obdobie' - zadajte dátum od 1.5.2023 ; 'do' ponechajte neobmedzene
    (môžete zadať aj do 31.8.2023 - ale iba ak aj doteraz mali všetci neobmedzené obdobie; inak im dá od 1.9.2023 znovu pôvodný typ platiteľa)
    3. 'Typ platiteľa' - zvoľte napr. 1. stupeň s DOT
    4. 'Stravníci' - cez modré tlačidlo 'Pridať ďalších používateľov' môžete naklikať konkrétnych žiakov - napr. z jednotlivých tried pre daný typ platiteľa
    5. uložte

** Používateľov môžete zvoliť aj na začiatku, ešte než otvoríte dialógové okno pre zmenu typu platiteľa - označiť štvorček pred menom.

• TIP:
    Môžete si zobraziť stĺpec s informáciou o podaní žiadosti.
    Každý, kto podal Návratku (žiadosť o dotáciu) a škola ju akceptovala, má v stĺpci uvedený dátum (je to dátum, aký uviedol rodič pri podávaní).

KONTROLA
    Ak sa chcete uistiť, či ste všetko dobre pozadávali, môžete si skontrolovať, aké poplatky systém počíta.
    Dá sa to pozrieť na viacerých miestach - viac Ako si skontrolovať, či máte správne nastavené ceny za stravu

Princípy nastavovania a definovania kategórií stravníkov nájdete v návode
    Definovanie typov platiteľa a nastavenie cien stravného
    Ako priradiť typy platiteľa k stravníkom (kategorizácia)