Covid (jún 2020) - ako znovu prihlásiť žiakov 2. stupňa

V súčasnej neustále sa meniacej situácii, ktoré deti a kedy sa môžu vrátiť do školy, začína byť aj v jedálni trochu zmätok.

Ak potrebujete opätovne nastaviť objednávky už ukončeným stravníkom zo 6. - 9. ročníka, najlepšie riešenie bude hromadne nastaviť všetkým objednávky od 22. - 30.6. a tie nastaviť ako odhlásené .

V časti 'Stravníci' - 'Objednávky & Typy platiteľov'

=> je najprv potrebné hromadne vybrať potrebných žiakov - stravníkov pomocou viacerých filtrov:

1. v stĺpci 'Typ platiteľa' vybrať iba žiakov pre 2. stupeň
2. v stĺpci 'Obed' urobiť filter iba na stravníkov - t.j. 's objednávkou'
3. v stĺpci 'Obed' pre obdobie zadať dátum 'od - do' taký, ku ktorému ste im naposledy hromadne ukončili objednávky (podľa návodu bol odporúčaný 31.5.2020) - takto budú vybratí iba tí, čo sa naposledy stravovali
4. štvorčekom v hlavičke vyznačiť všetkých
5. tlačidlo pre hromadnú zmenu objednávok - 'Pridaj / odober objednávku'
6. v dialógovom okne ešte treba
a) cez modré tlačidlo 'Pridať ďalších používateľov'
b) upraviť výber o žiakov 5. ročníka - zrušiť triedy 5. ročníka
c) 'ok' potvrdiť výber

=> ďalej v dialógovom okne je dôležité nastaviť:
7. pre jedlá zvoliť 'obed' (alebo desiatu, ak doplňujete objednávku pre desiatu a máte zadaný filter pre objednávky desiaty)
8. v časti 'Stravuje sa' vybrať voľbu 'Odhlásené (Stravník sa môže prihlásiť na jedlo)'
9. pre obdobie treba zadať 'od 22.6.2020 - do 30.6.2020', resp. iné dátumy podľa situácie na škole
10. uložiť

Akékoľvek iné špecifiká (podávate aj desiatu) alebo máte upravený režim dochádzky v posledný týždeň (konkrétna trieda iba v konkrétny deň) si nastavíte podobným spôsobom - nezabudnite však najprv na potrebné filtre kto bol stravník (body 2. a 3.).

Môžete samozrejme nastaviť objednávky (na obr. je to 8. bod 'Stravuje sa') aj ako 'Menu A' (= t.j. všetci budú primárne prihlásení a musia sa odhlasovať), ak stravníci sú zvyknutí a vedia lepšie fungovať týmto spôsobom.

Odporúčame však nastavovať 'Odhlásené (Stravník sa môže prihlásiť na jedlo)', nebude tak zbytočne veľa zabudnutých neodhlásených obedov a problémy s tým, kto má zaplatiť stravu. Tiež je lepšie nastaviť 'Odhlásené' v prípade, že varíte viacero menu alebo rôzne menu používate ako iné jedlo pre rôzne typy platiteľov.

Ak zvyknete využívať funkciu - tlačidlo 'Zruš odhlásenie stravy' (pre viac stravníkov a dlhšie obdobie), pri nastavení objednávok ako 'Odhlásené' nie je možné využiť toto tlačidlo. Vtedy pre hromadné operácie (pre viac stravníkov a dlhšie obdobie) sa dá použiť tlačidlo 'Zmeň stravu' v 'Jedlách stravníkov'.

Covid (jar 2020) - ako nastaviť zatvorenie pre jedáleň
Covid (jún 2020) - jedáleň je opäť otvorená