Uplatňovanie dotácie na viacej jedál

Ak škola chce rozdiel dotácie a finančného pásma pre obed použiť na ďalšie jedlá (v ZŠ desiata, v MŠ desiata aj olovrant), potom je potrebné v nastaveniach príspevkov mať nastavenú aj 3. podmienku.
Odporúčanie ministerstva je - dotácia je určená primárne na obed, teda nie je možné dávať dotáciu iba na desiatu, t.j. ak je obed odhlásený alebo ho dieťa vôbec neodoberá.

ČO TREBA NASTAVIŤ

V nastaveniach príspevkov si nastavte ešte aj 3. podmienku, ktorá je pre jedlá - nasledovne:

prvý stĺpček pre objednanie:
--- obed = musí byť objednaný
--- desiata a olovrant - nastavte 'Objednané alebo Neobjednané'
druhý stĺpček pre prevzatie:
--- obed = nastavte tak isto, ako máte v 2. podmienke
--- desiata a olovrant - nastavte 'Prevzaté alebo Neprevzaté'

AKO SA ZOBRAZUJÚ DOTÁCIE V JEDLÁCH STRAVNÍKOV

V jedlách stravníkov sú dni pre stratené dotácie podfarbované červenou, dni s neurčitou dochádzkou z ETK žltou farbou; všetky ostatné políčka sú bez podfarbenia.

Prípady, keď je desiata objednaná, ale obed odhlásený, tak políčko podfarbené červenou nie je - pretože nejde o stratu dotácie. Dotácia pre taký deň nie je ani uznaná.
Pre porovnanie a lepšie pochopenie - je to rovnaký deň, ako keď škola varí iba obedy a žiak ho má odhlásený = dotácia nie je ani uznaná, ani stratená.

V zostave 'Čerpanie príspevku po dňoch' sú dni, kedy získal a kedy stratil, nie sú tam odhlásené dni (kedy dotáciu ani nezískal, ani nestratil)

Príklad:
žiak má pre 17.5. prihlásenú desiatu a obed odhlásený => dotáciu nezískal, .... no ani ju nestratil = nemôžeme dať stratu dotácie za odhlásený obed - preto políčko nie je vyčervenené

AKÉ ZOSTAVY TLAČIŤ

Ako podklad pre vykazovanie uznaných dotácií a aj sumy, ktorá zostáva škole, odporúčame používať zostavu 'Ceny bez platieb'.

Ak si ju prepnete menovite pre žiakov - tam je pekne vidieť:
---- keď má niekto viacej (menej) objednávok na desiatu ako na obed a aký počet a aj sumu dotácií vtedy získal
---- aká suma z toho zostáva navyše pre školu (Suma, ktorá zostáva z dotácie pre školu)

Príklad na obrázku - porovnanie pre rôzny počet objednávok desiaty a obedov - počet objednaných, počet uznaných, doplatok stravníka, celková suma dotácie a z toho aj suma navyše pre školu:

Ako robiť mesačnú uzávierku pre dotácie k 'obedom zadarmo'

Zoznam všetkých návodov pre modul Školská Jedáleň