Ako pridať zamestnancovi používateľské práva na modul školská jedáleň

užívateľské práva

English Slovenčina

Používateľské práva môže nastavovať administrátor a iba zamestnancom - t.j. na učiteľské konto.
Zamestnanec, ktorý má používateľské práva na modul školská jedáleň, môže potom s modulom narábať ako administrátor.
Určite neodporúčame, aby pod administrátorským prihlásením pracovali viacerí zamestnanci školy.

Práva je možné pridať v prehľade používateľských práv:

-> v ľavom bočnom menu zvoľte 'Prehľad' a vyberte dlaždicu 'Používateľské práva' na konci zoznamu
Viac Prehľad a administrácia používateľských práv

-> v stĺpci 'Školská jedáleň - Administrácia' zaškrtnite právo používateľovi, ktorý bude na škole spravovať modul jedáleň

Ak sa v hornom riadku v zozname práv nenachádza potrebné, pridajte ho cez 'Vybrať stĺpce'.

Upozornenie:
V prehľade práv sa nachádzajú aj dve iné práva s názvom 'Jedálny lístok' - tieto však nie sú na editovanie jedálneho lístka ani na modul jedáleň, ale na úpravu dizajnu na web stránke.

PRÁVA NA PRÁCU V MODULE PLATBY PRE VEDÚCU JEDÁLNE

Ak potrebuje vedúca jedálne pracovať aj s platbami za stravu, nepridávajte vedúcej jedálne právo na administráciu modulu platby.
Vedúcej jedálne plne postačí právo na administráciu modulu jedáleň A + treba jej doplniť právo na bankový účet jedálne (robí sa v module platby)
Nastavenia bankových účtov a používateľských práv v module platby

Takto dosiahnete stav, kedy si vedúca šk. jedálne bude vidieť len svoj účet, len svoje platby, importovať len svoje bankové výpisy, ...

POUŽÍVATEĽSKÉ PRÁVA PRE OSOBY MIMO ŠKOLY

V prípade, že škola nevarí, ale máte dodávateľa stravy, nedávajte mu prístup na vašu edupage.
Vygenerujte mu link a cez tento si môže váš dodávateľ pohodlne zisťovať počet objednanej stravy pre jednotlivé dni.

Prehľad objednávok (počty aj menný zoznam) a zdieľanie pre externého dodávateľa stravy

Zoznam všetkých návodov pre modul Školská Jedáleň