Faktúra

Faktúry vytvárajte automaticky z konkrétnej príjemky (viacerých príjemiek). Nezadávajte faktúry manuálne po položkách.

Automatické vytvorenie faktúr:
-> je rýchlejšie
-> faktúra obsahuje rovnaké dáta ako príjemka
-> máte tak v systéme prepojenie na konkrétny príjem (ak napr. treba dodatočne niečo upraviť)
-> v prípade dodatočnej zmeny ceny systém ponúka automatickú opravu na súvisiacej príjemke

AKO VYTVORIŤ FAKTÚRY

• jedna faktúra z jednej príjemky
    - otvorte konkrétnu príjemku
    - vľavo dole na príjemke je modré tlačidlo

• jedna faktúra z viacerých príjemiek
    - treba vyznačiť príslušné príjemky (štvorček na začiatku záznamu) a potom nad zoznamom objaví zelené tlačidlo pre vytvorenie faktúry

*) pozor - cez faktúru sa nezadáva príjem na sklad - t.j. nezvyšujú sa zásoby
    - ak ste namiesto príjemky vytvorili najprv faktúru, rýchlo to napravíte tak, že otvorte tú konkrétnu faktúru a vľavo dole je modré tlačidlo na vytvorenie príjemky

PREHĽAD FAKTÚR

Otvoríte cez 'Nástroje' v hornom menu skladu. Oproti časti 'Doklady, Udalosti' je tu je vidieť aj:
    ---- ďalšie dátumy - vystavenia, splatnosti, zaplatenia
    ---- ktoré faktúry máte / nemáte uhradené
    ---- zoznam súvisiacich príjemiek

ZVEREJNENIE FAKTÚR NA WEB STRÁNKE - V MODULE 'ZMLUVY / FAKTÚRY'

Priamo zo skladu viete dať publikovať na web stránku základné údaje o faktúre.
    Na konci druhého riadku - 'V module Zmluvy/faktúry' zmeňte v políčku 'nezverejniť' na 'zverejniť '
    Pribudne aj ďalší riadok, kde vyplníte 'Podpis' a 'Funkcia' (= zvyčajne meno riaditeľa/ky školy a skratka RŠ) a 'Objednávateľ' (zvyčajne meno vedúcej ŠJ).
    Pri každom ďalšom doklade, keď dáte zverejniť, tak systém vedľa ponúkne šedé tlačidlo 'Automaticky vyplniť' - nemusíte teda vždy pracne vypisovať.

Poznámka pro CZ používatelé ke skladovému hospodářství

Zoznam všetkých návodov pre modul Školská Jedáleň