Administrátor - parametre modulu a možnosti nastavenia

Slovenčina Deutsch Čeština

Ak chcete používať modul Vyzdvihovanie, vyberte najprv základné nastavenia:
Ako povoliť používanie funkcie Vyzdvihovanie zo školy / Prvotné nastavenia

Po tom, ako ste povolili vyzdvihovanie v konkrétnych triedach a vybrali učiteľov/vychovávateľov, ktorí môžu spravovať odchody žiakov elektronicky, v module môžete nájsť informácie:

- o deťoch, ktorých rodičia v priebehu posledných pár minút požiadali o poslanie dieťaťa na vrátnicu ('Čakajú na odchod')

- zoznam detí, ktoré dnes boli elektronicky vyžiadané a odišli už domov ('Odišli')

- zoznam učiteľov, u ktorých je modul sprístupnený v členení na učiteľov s práve aktívnym vyzdvihovaním, u ktorých je možné požiadať o vyzdvihnutie a na učiteľov s neaktívnym modulom Vyzdvihovanie ('Vybavujú').

Pozn.:
Spravujete odchody detí - hneď ako si učiteľ/vychovávateľ Vyzdvihovanie aktivuje, uvidíte ho v tomto zozname.
Spravujete odchody celej školy - pri zapnutí modulu s možnosťou aktivácie 'Vybrať študentov: všetky triedy'. Vhodné napr. pre vrátnika.
Učitelia s práve neaktívnym vyzdvihovaním - vidíte učiteľov, ktorým ste Vyzdvihovanie povolili, ale funkciu vyzdvihovania aktívnu práve nemajú.
Žiaci, ktorých práve nemá kto poslať - vidíte žiakov z tried, v ktorých je vyzdvihovanie povolené, avšak v danú chvíľu učiteľom neaktivované.

V sekcii 'Nastavenia' môžete okrem nastavenia tried a zamestnancov, ktorí budú spravovať elektronické vyzdvihovanie aj možnosť zadať telefónne číslo, kde v prípade potreby môžu rodičia zavolať, napríklad na vrátnicu školy. Číslo sa rodičom v mobilnej aplikácii zobrazí v module 'Vyzdvihovanie zo školy' v prípade, že je modul aktivovaný a môžu ho používať.

Viac návodov k modulu: Vyzdvihovanie zo školy