Učiteľ - Ako si aktivujem Vyzdvihovanie zo školy na dnešný deň?

Slovenčina Deutsch Čeština

Ak Vám administrátor dal právo na modul "Vyzdvihovanie zo školy", uvidíte ikonu modulu vo svojej EduPage mobilnej aplikácii.

1. Kliknite na dlaždičku "Vyzdvihovanie zo školy" a kliknite na "Aktivovať vyzdvihovanie detí":

Z bezpečnostných dôvodov je vyzdvihovanie potrebné aktivovať každý deň. Predíde sa tak situácii, kedy by rodič mohol požiadať o zaslanie dieťaťa na vrátnicu od učiteľa, ktorý nie je v ten deň v práci, alebo si zabudol mobil doma či kvôli dočasnej zmene v ETK nie je s deťmi, ktoré má bežne vo svojej triede.

2. Vyberte si, ktorých žiakov máte na starosti. Viete presne určiť, odchody ktorých detí v daný deň chcete spravovať.
Ideálne je zvoliť výber Podľa ETK. Zvolením tejto možnosti budete môcť spravovať odchody všetkých žiakov, s ktorými máte hodinu v ETK od momentu aktivácie modulu v konkrétny deň až do skončenia vyučovania. (Týka sa žiakov tried, u ktorých je povolené vyzdvihovanie cez EduPage):

Od tohto momentu môže rodič cez svoju EduPage mobilnú aplikáciu poslať učiteľovi avízo, že sa blíži ku škole a dieťa sa môže pripraviť na odchod.

Učiteľ vždy dostane správu, ktoré dieťa má poslať na vrátnicu. Môže si k notifikáciám nastaviť zvukové upozornenie.
Učiteľ - Kde vidím, kto prišiel vyzdvihnúť dieťa a ako ho pošlem na vrátnicu za rodičom?
Učiteľ - Ako si nastaviť zvukové notifikácie pre vyzdvihovanie

Modul vyzdvihovanie je dostupný iba v mobilnej aplikácii. Učiteľ má mobil po ruke vždy a nie je nutné, aby každých pár minút kontroloval pri počítači, či sa niekto z rodičov práve nechystá dieťa vyzdvihnúť. Učiteľ okamžite vidí, kto odchádza domov, vyrušenie detí pri činnosti je minimálne.
Po skončení v daný deň vyzdvihovanie deaktivuje.

Všetky možnosti ako vybrať žiakov, ktorých odchod z ŠKD učiteľ spravuje:
Učiteľ - Ako zadám, odchody ktorých detí z ŠKD chcem spravovať. Možnosti výberu.

Viac návodov k modulu: Vyzdvihovanie zo školy