=Ako podať Žiadosť o uvoľnenie zamestnanca - dovolenka

Ak to váš školský administrátor povolí, v EduPage môžete podať žiadosť o uvoľnenie zamestnanca elektronicky. V EduPage nájdete rôzne typy žiadostí o uvoľnenie - lekár, dovolenka, náhradné voľno, pracovné voľno alebo v prípade potreby univerzálnu žiadosť o uvoľnenie. Výhodou elektronického podávania žiadosti je, že po schválení žiadosti vedením školy ide automaticky do suplovania informácia o chýbajúcom učiteľovi, čo celý proces zjednodušuje.

V mobilnej aplikácii stlačte červené tlačidlo + a vyberte Žiadosť.

Stlačte tlačidlo Štart v ľavom hornom rohu a z obľúbených položiek vyberte Žiadosť.

Vyberiete si typ žiadosti, zvolíte si dátum chýbania a vyplníte text žiadosti.:

Po stlačení tlačidla „Uložiť“ bude žiadosť zaradená do zoznamu žiadostí čakajúcich na schválenie. O schválení alebo zamietnutí žiadosti budete informovaný správou či už vo webovej aplikácii, alebo v aplikácii na vašom smartfóne.

Po schválení Vašej žiadosti môžete prostredníctvom modulu Triedna kniha zadať suplujúcemu učiteľovi informácie o tom, čo má so žiakmi na suplovanej hodine preberať.
Vzhľadom na meniace sa znenia vyhlásení o bezinfekčnosti je v EduPage viacero už neplatných vyhlásení.
Pre lepšiu orientáciu zákonných zástupcov a žiakov pri podávaní vyhlásení je dobré, ak administrátor tie neplatné vyhlásenia vypne a používateľom sa viac nebudú zobrazovať .

Prihláste sa ako administrátor a v module 'Žiadosti / Vyhlásenia' sa prepnite do administračného režimu:
{Picture u1999_003 NORESIZE}
Vypnite vyhlásenia o bezinfekčnosti, ktoré už nie sú aktuálne. Sú zobrazené šedou farbou a v stĺpci 'Platí do' je vidieť dátum, do ktorého boli platné:
{Picture u1999_004 NORESIZE}

Okrem dátumových stĺpcov na zapnuté neplatné vyhlásenia upozorňuje ich červená farba:
{Picture u1999_006 NORESIZE}

Škola zasiela laboratóriu vyplnenú elektronickú žiadanku za žiakov, ktorí sa prihlásili na kloktacie testy.
EduPage zadávateľa upozorní, ak niektorý údaj chýba, červeným podfarbením poľa.
{Picture u1881_001 NORESIZE}
Mailovú adresu a telefonický kontakt zákonného zástupcu môžete zadať stlačením tlačidla 'Edituj'.
V prípade iných chýbajúcich údajov je potrebné ich dolpniť najprv v Agende.

Pre možnosť doplnenia chýbajúcich údajov je potrebné okrem práva na administráciu modulu Covid testovanie udeliť právo aj na administráciu aSc Agendy.