Ako nahrať dáta do MŠMT cez API?

Dáta do MŠMT môžete exportovať štandardne: Export do MŠMT - Sběr dat ze školních matrik alebo cez API.

kód v políčku API token získate v stránke matriky kliknutím na API tokeny: Přidat

kde vyplníte názov napr. EduPage
tento token skopírujete a vložíte do EduPage:

a keď zvolíte uložit, tak sa to zapamätá (stačí, keď to zadáte prvý krát)

ďalej kliknete na spustit předání souboru: (najprv nahráte na testovací server, kde si môžete odkonrolovať chyby a potom po spustení ostrého zberu na reálny server)

systém MŠMT čiastočne skontroluje xml súbory a môže vám vypísať nejaké chyby, ktoré sa zobrazia v okne: toto je kontrola či sú všetky povinné položky zadané a či má xml subor správny formát, ale nekontroluje sa správnosť zadaných údajov (ten sa kontroluje až v ďalšom kroku)

Tip:
Ak chcete zistiť, ku ktorému žiakovi sa presne chyba viaže, môžete si kontrolu spustiť cez našu internú kontrolu dát Soubor - Export - skontrolat vyplnení údaju:

zobrazí sa vám konkrétna chyba s menom žiaka, ktorú môžete hneď opraviť dvojklikom na daný riadok:

prípadne v Agende Online zvoľte na klávesnici CRTl+F a zadajte tam dané rodné číslo a týmto vyhľadáte , o ktorého žiaka sa jedná a môžete v karte žiaka údaje opraviť.

Pokým sa neopravia chyby, tak sa nič nenahrá na server MŠMT.
Po opravení údajov systém vypíše hlásenie: Předání bylo úspěšné!

Súbory sa nahrajú na stránku matriky do zásobník souboru, kde zvolíte nahrát vše do fronty importu:

ďalej zvolíte importovat
a naimportovaný súbor nájdete v položke: přehled - import, kde kliknutím na protokol sa stiahne štandardný protokol s chybami: toto je druhotná kontrola dát

po importe dát vypíše, že súbor bol naimportovaný: