Žiak s IŠP na niektoré hodiny chodí, na niektoré nechodí. Ako to zadať v EduPage?

individuálny študijný plán

Predpokladajme situáciu, že žiak má individuálny študijný plán. Bude chodiť do školy len na prvé 4 hodiny a potom ide domov.

Ako zadať túto situáciu v EduPage?

Najskôr treba na základe rozvrhu triedy roztriediť predmety na tri skupiny:

a) predmety, kde žiak absolvuje všetky hodiny z daného predmetu
b) predmety, kde žiak nebude chodiť vôbec (lebo odchádza domov po 4. hodine)
c) predmety, ktoré absolvuje čiastočne napr. bude chodiť na 4 hodiny matematiky a na jednu nebude chodiť (lebo je to 5. hodina)

Každú z týchto 3 skupín predmetov treba vyriešiť ináč:

a) Predmety, kde žiak absolvuje všetky hodiny, netreba riešiť vôbec.

b) Predmety, kde žiak neabsolvuje ani jednu hodinu, treba riešiť podľa tohto návodu: Administrátor - ako nastaviť žiakovi, že nechodí na predmet?

c) Zložitejšia situácia je pri predmetoch, ktoré žiak navštevuje čiastočne, napr. chodí na 4 hodiny matematiky a na jednu nechodí. Túto situáciu treba riešiť v rozvrhu.

Ako zadať možnosť c) v rozvrhu hovorí tento návod: Ako urobiť rozvrh pre integrovaných žiakov s ľahším postihnutím - disponibilná hodina?

V tejto možnosti ešte rozlišujeme dve situácie - je to predmet s celou triedou alebo je to predmet delený na skupiny?

Žiak s IŠP na niektoré hodiny chodí, na niektoré nechodí. Ako urobiť rozvrh?