Ako prakticky riešiť nepravidelnú dochádzku žiakov (napríklad so znevýhodnením) bez zásahu do rozvrhu?

Často krát sa na škole vyskytne situácia že určitý žiak má oprávnenie nenavštevovať určité predmety napríklad kvôli zdravotnému znevýhodneniu. Náročnejšia možnosť je vytvoriť pre neho delenie v rozvrhu Ako urobiť rozvrh pre integrovaných žiakov s ľahším postihnutím - disponibilná hodina? S týmto súvisia aj komplikácie že učiteľ si musí vytvoriť viac hodín a nevie zadávať učivá z jedného plánu. Pri akejkoľvek ďalšej zmene sú potrebné zásahy do rozvrhu .

Jednoduchším riešením je aby učitelia zadávali klasicky absencie žiakom na vyučovaní. Ak ale títo žiaci nemajú mať na týchto hodinách absencie, ktoré sa majú spočítavať na vysvedčenie, vytvorte nový typ absencie. Ako vytvoriť nový typ absencie pre žiaka (nepočítať do dochádzky)?
Triedny učiteľ má informáciu na ktorých hodinách môže žiak chýbať a hodiny ospravedlní týmto typom absencie.

V našom prípade je to pondelok 5. a 6. hodina.