POJ - Prestávka na odpočinok a jedlo

POJ, obed, obedová prestávka, pauza

Prestávku na odpočinok a jedlo (POJ) si nastavíme podľa potrieb školy nasledovne:

1. AUTOMATICKY

- ak ako škola používame čipy aj na značenie obeda, tak sa systém snaží sám nájsť obedové opustenie a priradí mu POJ ako dôvod
- ak obedové opustenie trvá menej ako 30minút, aj tak sa od hodín odráta 30min. Ak trvá viac, odráta sa celé trvanie opustenia.
- zo zákona má byť obed počas práce, preto ho program zaraďuje prevažne v polovici pracovnej zmeny cca okolo 12:00 hod aj keď učiteľ môže chodiť na obed po vyučovaní - skončení práce.
- ak ako škola nepoužívame čipy, systém sám vyhodnotí nárok po odpracovaní čistého prac. času (6hod podľa Zákonníka práce) a spravidla v polovici zmeny, po 4:30 hod, sa zobrazí nárok na obedovú pauzu.
- automatické nastavenie je stále LEN vyjadrenie nároku na obedovú prestávku

2. NIE

- ak si ako škola obedovú prestávku nezobrazujeme

3. VLASTNÉ

- ak si ako škola chceme nastaviť vlastné nastavenia POJ pre celú školu, skupinku zamestnancov, alebo jednotlivca.

Na našom príklade nižšie vidíme, že štandard pre našu školu je nastavenie "Vlastné". Naša škola má POJ od 13:00-13:30, avšak pre p. Hazuchu obed nechcem zobrazovať (napr. je dohodár) a pre p. Jancovu nám vyhovuje značenie obeda "Automaticky".

Princíp nastavovania obedovej prestávky je podobný ako pri nastavení časového fondu. Cez tlačidlo "Pridať" si vytvoríme riadok, vyberieme zamestnanca a cez stĺpec "Pridať opustenie" vyberieme požadovanú možnosť. Taktiež je možnosť zvoliť platnosť od-do.