Dochádzka zamestnancov s viacerými/prerušovanými pracovnými zmenami za deň

pracovné zmeny, upratovačka, školník, vychovávateľ, nočné zmeny

Kvôli sprehľadneniu dochádzky napr. pre nepedagogických zamestnancov - upratovačky, školník alebo vychovávatelia, sme upravili možnosť zápisu pri dvoch zmenách resp. prerušovanej zmene v rámci jedného dňa - zápis pracovnej zmeny do dvoch riadkov.

Ako s touto možnosťou pracovať?

V nastaveniach "Vyučovanie - Dochádzka učiteľov - Nastavenia - Dochádzka" vyberieme možnosť "Viac pracovných zmien za deň" a cez tlačidlo "Pridať" zvolíme zamestnancov, ktorých sa to týka, a nastavíme si prípadne dátum platnosti. Nezabudneme zmeny uložiť .

Ak využíva škola na príchody a odchody čipy, systém tak automaticky zaznamená pracovné zmeny a priradí ich postupne do dvoch riadkov.

Ak dochádzku zapisujeme manuálne, stačí po rozkliknutí ikonky "kľúča" vybrať možnosť "Pridať zmenu (za)". Vytvorí sa nový riadok, do ktorého dopíšeme údaje ďalšej pracovnej zmeny. Následne nám systém správne započíta dĺžku zmeny v rámci jedného dňa.

Príklad dochádzky upratovačky-manuálne zapísanie:

Pani upratovačka bola v práci na rannej zmene od 6:00-10:30. Túto zmenu si zapísala do prvého riadka. Na zápis poobednej zmeny však potrebuje druhý riadok, ktorý si vytvorila cez kľúčik a pridaním zmeny (za).

Týmto spôsobom si pridala nový riadok:

Do nového riadka si vpísala svoju ďalšiu smenu od 13:30-17:00. Na konci vidíme, že systém jej správne spočítal hodiny spolu za jeden celý deň. A keďže škola má nastavené automatické odpočítavanie obednej prestávky, vo výpočte je tiež zahrnutá.

Ak škola pracuje s opusteniami, nič sa nemení, po zapísaní zmien a opustení, systém prepočíta hodiny s dôvodom v opusteniach:

Ak potrebujeme vytvoriť pracovnú zmenu z opustenia, vyberieme možnosť "Pridať zmenu z opustenia".

Následne systém priradí poradie pípnutí a prepočíta smeny a výsledný počet hodín.

Naopak, ak sme sa pomýlili, alebo systém zle rozpozná zmenu s opustením, vyberieme možnosť "Zmazať zmenu (Pridá opustenia k skoršej zmene)". Systém vráti späť údaje do opustenia.

Túto možnosť oceníme aj pri využívaní nočných zmien: Nočné zmeny a ich nastavenie

Nočné zmeny pred nastavením možnosti "Viac pracovných zmien za deň":

Po nastavení:

Pre viac tipov:

Pre pokročilých užívateľov: Nastavenie automatických výpočtov