Zápis dlhšej neprítomnosti učiteľa bez víkendov a sviatkov

schválenie žiadosti, zápis dovolenky, dovolenka, náhradné voľno, pn, pracovná neschopnosť, neprítomnosť

Slovenčina Čeština

Podobne ako pri schválení žiadosti o dovolenku, pracovnú neschopnosť alebo náhradné voľno Zápis neprítomnosti do dochádzky nepedagogických zamestnancov po schválení žiadosti existuje možnosť zapísať tieto neprítomnosti aj priamo zo záložky "Suplovanie".

Stlačením tlačidla "Chýbajúci - Pridať chýbajúceho" alebo na lište suplovania vľavo "+" vyplníme potrebné údaje o neprítomnosti: kto, prečo, kedy.

Pri dlhšej neprítomnosti, viac ako 1 deň zvolíme "dlhodobá neprítomnosť", vyberieme príslušné dátumy a v prípade dovolenky zvolíme "preskočiť víkendy a sviatky". Pri takto vyplnených údajoch sa nám po vypublikovaní prenesie zápis do dochádzky zamestnanca so správnym počtom dovolenkových dní.

Nezabúdajme, že sviatky musia byť zadefinované v kalendári udalostí vopred.

V prípade, že sa jedná o neprítomnosť - náhradné voľno alebo pracovnú neschopnosť a dochádzka učiteľa je definovaná aj cez víkend, možnosť preskočiť víkendy a sviatky nevyužijeme.

V záložke "Vyučovanie - Dochádzka učiteľov" budeme zápis vidieť takto:

Ďalšie tipy: Správne nastavenie neprítomnosti učiteľa počas udalostí - prázdniny, sviatok