Udalosti - prehľad

Škola môže zadávať do školského kalendára rôzne typu udalostí cez EduPage. Výhodou zadávania udalostí cez EduPage je, že o udalosti sa dozvedia účastníci prostredníctvom notifikácie a správy.

Udalosti sa prejavia aj v triednej knihe. Učiteľ, žiak i rodič vidia vďaka tomu v triednej knihe aktuálny obraz dňa.

Udalosti môže vytvárať učiteľ i administrátor. Niektoré typy udalostí však môže vytvárať iba administrátor alebo učiteľ s právom na udalosti.
Ako zadať novú udalosť?
Učiteľ - Kalendár

Existujú rôzne typy udalostí, ktoré sú logicky zoskupené do jednotlivých sekcií. Každá udalosť má v pravej časti zobrazené užitočné informácie.

Prvá z nich je, aký vplyv má udalosť na vyučovanie. Niektoré typy udalostí, napr. prázdniny, rušia pôvodné vyučovanie. Niektoré typy udalostí nerušia pôvodné vyučovanie. Niektoré udalosti môžu ale nemusia zrušiť vyučovanie.

Ďalšia z informácií hovorí o tom, či sa na udalosti dá evidovať dochádzka žiakov a zadať učivo.

Tretia informácia hovorí o tom, kde sa udalosť zobrazuje. Napr. v ktorých tlačových zostavách.