Môžem vytvoriť učiteľské konto bez e-mailovej adresy?

English Slovenčina

Učiteľské konto bez e-mailovej adresy je možné vytvorť, ale neodporúčame to. Ak má učiteľ e-mailovú adresu, zadajte ju. Budete na ňu môcť učiteľovi poslať odkaz na nastavenie hesla. Ak heslo aj neskôr zabudne, môže si ho resetovať cez e-mail bez toho, aby Vás žiadal o pomoc. Takýto účet je bezpečnejší lebo učiteľ si zvolí vlastné heslo, ktoré nikto iný nepozná. Pri tlačení hesla na papier je vždy šanca, že ho uvidí aj niekto iný. Aj keby ste heslo vytlačili omylom, učiteľ by Vás mohol obviniť, že ste sa do jeho konta prihlásili a niečo ste tam pokazili vy a nie on.

Vo výnimočných prípadoch je možné vytvoriť učiteľské konto bez zadania e-mailovej adresy.
V EduPage v Sprievodcovi v časti Učitelia kliknite na "Konto" pri učiteľovi, ktorému chcete vytvoriť konto.

Kliknite "Vytvoriť konto".

Vyberte možnosť "Vytvoriť konto bez emailu".

Učiteľ má vytvorené konto bez e-mailovej adresy.
Heslo do učiteľského konta bez e-mailovej adresy si viete zobraziť:

Pozri aj:
Ako zadať prihlasovacie mená a heslá pre učiteľov, žiakov a rodičov?