Ako previesť do nového šk. roku triedu, ktorá sa rozdeľuje na dve triedy v ďalšom šk. roku?

Triedu napr. 8., ktorá sa rozdeľuje na dve triedy napr. 9.A, 9.B v ďalšom šk. roku je možné previesť nasledovne:

1. Pri prevode tried do nového šk. roka spravte prevod triedy 8. (so všetkými žiakmi) na triedu 9.A: Prechod do nového školského roka. Týmto sa do ďalšieho šk. roku prevedú všetci žiaci do nového šk. roku do triedy 9.A.

2. V novom šk. roku si v Agende Online vytvorte novú triedu 9.B: Prvé kroky - Ako zadať novú triedu/predmet/učebňu

3. Žiakov, ktorí majú patriť do 9.B označte v Agende Online v zozname žiakov pomocou klávesnice Shift alebo CRTL a zvoľte "Nástroje - hromadné operace - změnit třída" a vyberte triedu 9.B, do ktorej majú žiaci patriť: