Zálohovanie

Funkciu Zálohovanie nájdete na úvodnej obrazovke Agendy Online alebo aj v hornom menu v položke "Soubor".

Máte možnosť vytvoriť si Offline zálohu, ktorú si stiahnete ku vám na počítač, alebo si môžete prezerať Automatické denné zálohy, ktoré sú uložené Online na serveri.

Offline zálohu si vytvoríte pomocu tlačítka "Vytvořit offline zálohu". Vytváranie zálohy podlieha zvýšenej ochrane - ak máte problémy vytvoriť si zálohu, kontaktujte nás prosím (support@edupage.org).

Kód získate kliknutím na "Poslat" a kód sa pošle na email školy, ktorý máte zadaný na EduPage stránke:

Daným kódom sa prihlásite a heslo je administrátorské heslo na vašu EduPage stránku.

Po vytvorení zálohy sa vám do počítača stiahne ZIP súbor. Tento súbor je zakódovaný adminsitrátorským heslom vašej školy. Vo vnútri sa nachádzajú CSV súbory s vašimi dátami, ktoré si môžete otvoriť napr. v programe MS Excel. Taktiež sa tam nachádzajú XML súbory s údajmi, ktoré sa použijú pri prípadnej obnove údajov späť na Edupage stránku.

Upozornenie: Offline záloha neobsahuje úplne všetky údaje z Edupage. Sú v nej najmä údaje nutné pre bežný chod školy (databáza žiakov, učiteľov, triedna kniha, dochádzka, známky, udalosti, atď). Nie sú tam však údaje ako fotoalbumy, súbory z úložného priestoru, a podobne. Tieto údaje sa zálohujú iba automatickým zálohovacím systémom Edupage. Skontrolovať obsah zálohy si môžete prezretím CSV súborov v nej. Ak by vám tam nejaký dôležitý typ údajov chýbal, napíšte nám prosím.

Automatické zálohovanie
Server Edupage vytvára automatické denné zálohy vašich údajov, ktoré si môžete pozrieť v záložke "Automatická záloha". Máte možnosť si porovnovať údaje automatickej zálohy s aktuálnym stavom na stránke. V prípade, že máte záujem o obnovenie dát, kontaktujte nás.
Dátum poslednej aktuálnej zálohy je viditeľný na úvodnej stránke Agendy Online.