Ako z bežného úrazu môže vytvoriť záznam o úraze? (triedny učiteľ)

Triedny učiteľ môže úrazy zadávať cez položku nový prvok: Evidencia bežných úrazov (bez záznamu o úraze)

alebo cez Agendu Online v položke "Ostatní - Úrazy"

Nový úraz zadáte do systému pomocou tlačidla "Nový", kde vyplníte informácie o úraze. Evidencia úrazov je prepojená s evidenciou žiakov, preto stačí napísať prvé písmená priezviska žiaka a systém vám ponúkne meno žiaka.

Po vyplňení informácii o úraze, uložte stlačením "OK"

pre vytvorenie záznamu o úraze zvoľte "Vytvořit záznam o úrazu":

a vyplňte povinné údaje.

Ak nemáte nastavené IZO a Red IZO školy, tak si ho pred odoslaním nezabudnite nastaviť: návod nájdete tu
Na uložený úraz kliknete dvakrát a pošlete do systému ČŠI InspIS pomocou "Odeslat do CSI InspIS":

Systém vás vyzve na zadanie prihl. mena a hesla do systému InspIS a pošle úraz od systému.
Užívateľ, ktorého prihlasovacie údaje použijete, musí mať v InspISe správne nastavené oprávnenie: Ako správne nastaviť InspiS na posielanie úrazov?
V karte úrazu sa stav po odoslaní zmení na "Přijato", kde vždy môžete nájsť dátum a čas prijatia.

Po odoslaní úrazu je možné úraz aj aktualizovať: Aktualizácia úrazov

Kto má právo na úrazy?
Každý učiteľ môže úraz vytvoriť a vlastný úraz aj upraviť.
Triedny učiteľ môže upraviť okrem vlastných úrazov aj úrazy svojej triedy zadané inými učiteľmi.
Administrátor môže upravovať všetky úrazy a následne posielať do InspIS.