Zadávanie a prezeranie údajov

Agenda Online Vám umožňuje evidovať rôzne údaje o Vašej škole.

V ľavej časti obrazovky sa nachádza ovládací panel. Pomocou panelu môžete kedykoľvek zvoliť dáta, ktoré chcete editovať. Dáta je možné zadávať v ľubovoľnom poradí. Ak napríklad zadávate žiaka, ale nemáte ešte zadanú triedu do ktorej patrí, môžete túto triedu doplniť a k žiakovi sa vrátiť neskôr. Podobne, keď neviete niektoré údaje o žiakovi, nemusíte ich zadať hneď, môžete ich doplniť neskôr.

Po zvolení položky v ľavom paneli sa v pravej časti zobrazia príslušné údaje:

Na obrázku hore sme zvolili zoznam žiakov, každý riadok predstavuje jedného žiaka.
Pomocou tlačidiel v hornej časti môžete Pridať nového žiaka, editovať alebo zmazať vybraného žiaka.

Riadok s menom žiaka môže byť odlíšený farebne:

- čierna - štandardný žiak školy
- šedá - žiak má prerušené štúdium
- šedá preškrtnutá - žiak ukončil štúdium v tomto šk. roku a zoznam žiakov si zobrazujem za dátum, v ktorom už má štúdium ukončené
- červená preškrtnutá - žiak ukončil štúdium pred začiatkom šk. roku: takéhoto žiaka je potrebné z databázy v tomto šk. roku zmazať: Ako zmazať žiaka z databázy?

Taktiež si môžete zobraziť iba žiakov danej triedy:

Pre lepšiu orientáciu Vám program umožňuje voliť a vytvárať si pohľady.
Tvorba tlačových zostáv