Ako zadať prípravnú triedu?

přípravná třída

V agende online vytvoríte triedu: Prvé kroky - Ako zadať novú triedu/predmet/učebňu s nultým ročníkom a priradíte tam žiakov.

Aby sa všetko potom správne vykazovalo v MŠMT, tak je dôležitý ten nastavený nultý ročník danej triedy:

Ak máte spojenú ZŠ s MŠ, tak treba pamätať na to, že ZŠ je od prípravnej triedy až do deviateho ročníka

a MŠ je iný typ vzdelávania do prípravnej triedy. Triedy ZŠ: do nej patrí aj nultý ročník priradíte do typu školy základní škola a triedy MŠ do typu školy mateřská škola: Ako evidovať ZŠ s MŠ v jednej databáze?
Pri prechode do nového šk. roka žiakov z prípravnej triedy do 1. triedy ZŠ vzniknú kvôli exportu dát do MŠMT dve políčka začiatku štúdia a kódu zahájení vzdělávání zvlášť pre prípravnú triedu a zvlášť pre ZŠ:

Pri prechode do nového šk. roka žiakov z MŠ do prípravnej triedy, je potrebné nezabudnúť, že sa jedná o iný typ vzdelávania, čiže v žiadnom prípade žiakov z MŠ neprevádzajte do prípravných tried, ale je potrebné žiakov zadať odznova. Nemusíte zadávať odznova údaje žiakov, je možné použiť funkciu duplikovania žiakov: Ako zadať pokračovanie žiaka z MŠ do ZŠ?.