Ako povoliť/zakázať triednemu učiteľovi pridávať nových žiakov?

Triedny učiteľ môže automaticky upravovať údaje žiakov v Agende Online, ale nemôže nových žiakov pridávať alebo mazať. Aby mohol pridávať, mazať žiakov v svojej triede, administrátor mu to môže povoliť.
Administrátor pre všetkých triednych učiteľov môže povoliť pridávanie, mazanie žiakov v "Agenda Online - Nastavení - Nastavení školy - Třídní učitel - Uživatelská práva" a tu nastavíte žáci - "Nový+Upravit+Smazat":

Ďalšie možnosti sú:
- "Upravit" - vtedy môže triedny učiteľ iba upraviť údaje žiakov svojej triedy, ale nemôže pridávať nových žiakov, ani mazať žiakov zo svojej triedy.
- "pouze číst" - vtedy môže triedny učiteľ iba vidieť údaje žiakov svojej triedy a nemôže ich ani upravovať, ani mazať, ani pridávať žiakov.

Poznámka: Ak má učiteľ používateľské právo na aSc Agenda - Administrace, tak môže upravovať, pridávať, mazať žiakov bez ohľadu na toto právo.